focuso interier titulka
focuso interier pjimage
Focuso

Do 24 hodín ti môže na záhrade vyrásť tvoja nová súkromná pracovňa. Plnohodnotná miestnosť ti navyše poslúži 365 dní v roku

  • Na home office museli reagovať mnohí Slováci a nie pre každého to bolo jednoduché
  • Marek Kuzmiak prišiel s unikátnym nápadom, ktorý ocenia predovšetkým freelanceri
  • Home office sa môže zmeniť na garden office
  • Na home office museli reagovať mnohí Slováci a nie pre každého to bolo jednoduché
  • Marek Kuzmiak prišiel s unikátnym nápadom, ktorý ocenia predovšetkým freelanceri
  • Home office sa môže zmeniť na garden office

Čoskoro to budú dva roky, čo sa Slováci presunuli z kancelárií domov a museli sa prispôsobiť nie vždy vhodným podmienkam. Aj vďaka pandémii sa home office zmenil z benefitu takmer na nutnosť. Nie vždy sa však dá z domu pracovať tak, ako by si mnohí z nás predstavovali, a v dôsledku toho musíme rozmýšľať nad tým, ako túto situáciu vyriešime.

So svojským riešením prišiel Marek Kuzmiak, ktorý v roku 2020 začal písať príbeh značky Focuso. Ako sám hovorí, na začiatku bola vlastná potreba a sen o efektívnejšej práci z domu.

„Počas prvej vlny koronavírusu som, ako mnoho ľudí, zrazu zostal primárne na home office. Mal som doma peknú pracovňu, no aj celkom akčnú a ukecanú dvojročnú dcéru, ktorá vyžadovala moju pozornosť,“ vysvetľuje pre Startitup.

Dodáva, že problémom boli aj pracovné telefonáty, ktoré malú dcérku rušili počas spánku. V lete mladú rodinu potešila informácia, že medzi nich pribudne ďalší člen, v dôsledku čoho sa Marek so svojou pôvodnou kanceláriou musel rozlúčiť.

„Ako teda vyriešiť prácu z domu tak, aby sme sa vzájomne doma neobmedzovali, aby som mal priestor kde pracovať a zároveň sme nemuseli kupovať väčší dom?“ pýtal sa sám seba v tom čase.

zdroj: Focuso

Dospel však len k tomu, že ideálne by bolo, ak by pribudla ďalšia izba, ktorá by bola ideálne na záhrade. Ide totiž o miesto, kde sa Marek dokáže najlepšie sústrediť. „Byť v práci marketér a doma manžel a tatko,“ konštatuje.

Keď si uvedomil, že priestor na záhrade je, táto myšlienka začala naberať reálny rozmer. Komplikovala to len skutočnosť, že štandardné záhradné domčeky neboli ideálnym riešením, či už z pohľadu svetlej výšky v interiéri a aj pre teplotné výkyvy v zime a v lete.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá