Do appky JetSmarter investoval aj Jay Z. Dokáže zmeniť letecký priemysel?

Martin Bohunický / 31. júla 2015 / Business

Dovoliť si privátny let, to nie je sranda. Ani pre horné percento. A keď už sa na to naškrabú nejaké peniaze, zvyčajne je to dlhý a otravný proces s kopou zbytočných formulárov a vyjednávaním.

 

Sergey Petrossov sa rozhodol celý tento proces zjednodušiť a spustil JetSmarter – appku, ktorá komukoľvek dovolí zabookovať si privátny let v priebehu sekúnd. Začal som s tým, lebo ma štval ten proces,” hovorí Petrossov. “Tak som premýšľal, prečo to nepreniesť do digitálneho sveta?” Sergeyova firma prináša tri rôzne produkty: JetDeals, kde si zabookuješ jednosmerný let, JetShuttle, kde si zabookuješ miesto v lietadle niekoho iného a JetCharter na zakúpenie celých cestovných balíčkov.

 

 

Členovia JetSmarteru zaplatia za službu 9,000 dolárov ročneza tento poplatok majú neobmedzený prístup k všetkým ponúkaným letom. Tento poplatok však nie je povinný. Ak na to máš peniaze, s JetSmarterom si zaletíš prakticky kdekoľvek, kde to nie je nebezpečné.Ľudia letia privátne, aby sa nemuseli trápiť na letisku. Stačí sa ukázať 5 minút pred letom, zaparkovať rovno pri lietadle a proste nasadnúť,” hovorí Sergey. JetSmarter ti navyše zabezpečí transport helikoptérou z letiska do tvojej cieľovej destinácie.

 

JetSmarter je vďaka svojmu modelu často prirovnávaný k Uberu. Sergey má v pláne v budúcnosti zmeniť lietanie, ako ho poznáme – každý by mal letieť privátne. “Ak by sa nám podarilo znižiť ceny, možno by sa ľudia vykašlali na všetky tie hrozné aerolinky.” Podľa Petrossova aerolinky nalietajú až 1,6 milióna hodín ročne s “prázdnymi nohami” – to je stav, keď letí prázdne lietadlo, aby vyzdvihlo pasažierov. Priniesli sme privátne lietanie ľuďom, ktorí si mysleli, že by si ho nikdy nemohli dovoliť. Máme napríklad decko z vysokej, ktoré si kúpilo členstvo, aby mohlo lietať do školy. Účet si rozdelili na dve kreditky,” tvrdí Sergey.

 

 JetSmarter medzitým získal niekoľko zaujímavých investorov a raisol 20 miliónov dolárov. Patrí medzi nich napríklad kráľovská rodina zo Saudskej Arábie, niekoľko nemenovaných magnátov, “jednotlivcov s vysokým príjmom”, ako aj ľudi z Goldman Sachs či z Twitteru. Prispel dokonca aj reper Jay Z. Čo je na celom biznise inšpiratívne je spôsob, akým Sergey zohnal peniaze. “Vôbec som nemusel nikam ísť a hľadať investorov. Moji investori boli moji zákazníci.” Petrossov po poslednej finančnej injekcií rozširuje portfólio letov, chystajú sa vylepšenia mobilnej aplikácie a otvorenie kancelárií v Ázií a v Južnej Amerike.

 

 

Zdroj: businessinsider.com

Pridať komentár (0)