Do klenotu Indického oceánu za „pár šupov“. Jeden deň ťa tu vyjde menej ako nákup potravín

  • Jeden deň v dovolenkovom raji mnohých Slovákov si môžeš užiť aj za 52 eur
  • Zanzibar je ostrov plný nádherných pláží a bieleho piesku
Pláž na Zanzibare a žena beží po pláži
Ilustračný obrázok, Unsplash/Humphrey Muleba, Unsplash/@queenlj
  • Jeden deň v dovolenkovom raji mnohých Slovákov si môžeš užiť aj za 52 eur
  • Zanzibar je ostrov plný nádherných pláží a bieleho piesku

Zanzibar, ostrov v Indickom oceáne, je známy svojou exotickou krásou, nádhernými plážami a bohatou históriou. Táto ostrovná oáza, ktorá je súčasťou Tanzánie, láka návštevníkov svojou jedinečnou kultúrou, farebnými trhmi, koralovými útesmi a pôvabnými plážami.

Zanzibar je rajským miestom pre milovníkov prírody. S jeho bielymi piesočnatými plážami, azúrovými vodami a palmami natočenými nad oceánom ponúka dokonalý únik od každodenného života.

Táto destinácia je lákadlom čoraz väčšieho počtu turistov a medzi nimi sú aj Slováci. Zisti, kedy je najvhodnejšia doba tam cestovať a koľko ťa to bude stáť. 

Najkrajšie pláže na svete

Zanzibar je známy svojou ohromujúcou prírodnou krásou. S bledým pieskom, tyrkysovou vodou a kokosovými palmami na plážach je to raj pre milovníkov slnka a mora. Okrem toho môžeš preskúmať úchvatné korálové útesy, kde sa skrývajú farebné morské živočíchy. Vnútroostrovské oblasti ponúkajú príležitosť objavovať bujnú tropickú vegetáciu, ktorá ťa nadchne svojou rozmanitosťou.

Tento jedinečný ostrov je bohatý na históriu a kultúru. Ako uvdáza portál Bubo, mesto Stone Town, hlavné mesto ostrova, je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Môžeš sa vydať na prehliadku a obdivovať architektúru arabského, indického a afrického štýlu, navštíviť miestne trhy a ochutnať miestne špeciality.

Okrem toho Zanzibar ponúka jedny z najkrajších pláží na svete. Pláž Nungwi, Kendwa a Paje sú miesta, kde si môžeš oddýchnuť na bielom piesku, relaxovať v tieňoch palmových stromov a obdivovať nádherné západy slnka. Pre tých, ktorí sú zvedaví a radi objavujú podmorský svet, sú k dispozícii potápačské centrá, ktoré ponúkajú možnosť objavovať korálové útesy, farebné ryby a vraky.

Zanzibar je tiež známy svojou pohostinnosťou. Budeš mať možnosť stretnúť sa s miestnymi a spoznať ich kultúru a tradície. Vyhliadka do miestnych dedín a stretnutie s rybármi a remeselníkmi ti umožní preniknúť do každodenného života Zanzibarčanov.

Letenky a ubytovanie

Ideálne obdobie na návštevu Zanzibaru sa podľa portálu Primatour otvára v dvoch častiach roka. Najlepšie je sem prísť od novembra do marca, keď sa priemerné teploty pohybujú nad 32 stupňov Celzia. Alebo si tu môžeš užiť pravú letnú dovolenku v júli či auguste. 

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Budgetyourtrip, Numbeo, Primatour, Bubo, FB/Tour De Svet - Lacné Cestovanie

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá