Do New Yorku budeš môcť letieť za 65 eur

  • Manhattan je zase o niečo prístupnejší.
Times Square on a rainy night in New York City
  • Manhattan je zase o niečo prístupnejší.

Nízkonákladová letecká spoločnosť Norwegian plánuje budúci rok prevziať niektoré trasy hlavných dopravcov, vrátane British Airways. Od leta chce zaviesť tarify pohybujúce sa okolo 60 eur. Poletieť budeš môcť z vybraných letísk vo Veľkej Británií. Momentálne sa hovorí predovšetkým o letiskách v Edinburgu, Škótsku alebo Írsku.

Spoločnosť Norwegian je schopná okresať ceny leteniek vďaka nasadeniu niekoľkých menších lietadiel, ktoré majú nižšiu spotrebu paliva. Zníženiu cien je zároveň možné aj vďaka tomu, že sa bude lietať predovšetkým na menšie letiská na ktorých sú celkové poplatky oveľa nižšie.

str

zdroj fotografie:businessinsider.com

„Pracujeme na zavedení nových transatlatických trás z Edinburgu a Írska, ktoré sa stanú realitou už v priebehu leta 2017. Hlavným cieľom, je aby sa tieto letenky stali cenovo dostupnými veľkému počtu ľudí. Naše plány sme predložili už niekoľkým menším letiskám v Spojených štátoch. Tie nám ponúkli naozaj výhodné ponuky, vďaka ktorých sa za oceán bude môcť dostať ešte viac ľudí ako doteraz,“ uviedol hovorca aerolinky.

nn

zdroj fotografie:TravelDigg.com

Momentálne spoločnosť prevádzkuje každý deň lety z letiska Gatwick v Londýne do New Yorku na Kennedyho letisko za cenu 149 eur. Od začiatku roka plánuje aerolinka zdvojnásobiť počet letov na tejto trase a lietať tak dvakrát za deň.

Spoločnosť v súčasnosti prevádzkuje lety aj z Londýna do Los Angeles, San Francisca, Orlanda, Las Vegas alebo Puerto Rica len za 158 eur  za jednosmernú letenku. Priamo z Bratislavy  môžeš do Londýna s touto spoločnosťou letieť už za 39 eur. Ďalšie plány a podrobné informácie o zmenách taríf plánuje spoločnosť Norwegian zverejniť už začiatkom nového roka.

Spoločnosť Norwegian Air Shuttle je rýchlo sa rozvíjajúcou nízkonákladovou spoločnosťou a momentálne je treťou najväčšou. Vznikla 22. januára 1993 a jej hlavným letiskom je osloské letisko Gardermoen. Ich flotilu tvorí  78 lietadiel.  Aerolinka prepravila v roku 2012 takmer 18 miliónov cestujúcich a každým rokom rastie. Momentálne lietajú do 121 destinácii a od mája 2013 taktiež spustili diaľkové lety do Newyorku  a Bangkoku.

zdroj:theguardian.com zdroj titulnej fotografie:zryxsw.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK