Donald Trump poriadne zaskočil Billa Gatesa pri vzájomnej konverzácii

  • Donald Trump je najmocnejším mužom sveta, jeho rozhodnutia vplývajú takmer na celý svet
  • Aj napriek tomu, že by mal svojej funkcii dokonale rozumieť, nie je tomu tak
  • Svojou nevedomosťou prekvapil aj samotného Billa Gatesa, ktorý sa mal stať jeho poradcom
extra_large-1526625967-bill-gates
wikimedia.org
  • Donald Trump je najmocnejším mužom sveta, jeho rozhodnutia vplývajú takmer na celý svet
  • Aj napriek tomu, že by mal svojej funkcii dokonale rozumieť, nie je tomu tak
  • Svojou nevedomosťou prekvapil aj samotného Billa Gatesa, ktorý sa mal stať jeho poradcom

Len nedávno si Donald Trump pozval k sebe na návštevu jedného z najbohatších ľudí sveta Billa Gatesa. Ich v poradí tretie stretnutie sa konalo presne pred dvoma týždňami. Po zaujímavej diskusii prišiel Trump s neodolateľným návrhom.

Chcel skúseného Gatesa zlákať do svojho tímu poradcov. Americkému prezidentovi totiž tíme chýba poradca pre oblasť vedy. Bill Gates sa však rozhodol jeho ponuku odmietnuť a mal na to dôvod. Podľa jeho názoru nemá totiž prezident najmocnejšej krajiny sveta ani len prehľad o základných veciach.

Pri ich tretej diskusii, ktorá trvala necelú trištvrte hodinu totiž položil Gatesovi zaujímavú otázku, a to hneď dvakrát. „Aký je rozdiel medzi HIV a HPV,“ spýtal sa nič netušiaceho Gatesa americký prezident. Bill ostal na chvíľu v šoku, ale nakoniec to predýchal.

V ženách sa Trump dokonale vyzná

Rozdiel medzi HIV a HPV je nasledovný, HIV spôsobuje ochorenie AIDS a oslabuje imunitu človeka. Vďaka pokrokom v medicíne dnes pacienti s AIDS dokážu žiť plnohodnotné životy až do vysokého veku. Smolu majú obyvatelia chudobnejších krajín, kde si choroba pýta obrovskú daň. Práve z týchto krajín pochádza najviac z 37 miliónov obetí, ktoré si AIDS každoročne vyžiada. HPV (Ľudský papilomavírus) je veľmi nevyspytateľný. Na jednej strane ho má v sebe väčšina ľudí, takže vyhnúť sa mu nie je jednoduché. Potešujúce je to, že nezabíja priamo.

Spôsobuje však jeden veľký problém. Takmer každý jeden smrteľný prípad rakoviny krčka maternice má na svedomí práve táto forma vírusu. Ročne na ňu zomrie 266,000 ľudí. Gates samozrejme nevedel či si z neho Trump strieľa alebo nie. Ich stretnutie totiž prebiehalo v dobrej nálade. Ak by však mal americký prezident naozaj takéto medzery, tak to majú Američania naozaj poriadny problém. Každý človek má určitú nevedomosť, ale prezident najmocnejšej krajiny by mal mať aspoň aký-taký prehľad o veciach, o ktorých rozhoduje.

Bill Gates má s Trumpom ešte jeden problém. Je všeobecne známe, že americký prezident miluje pekné ženy. Toto si všimol aj Bill Gates, keď Trump venoval obrovskú pozornosť jeho 22-ročnej dcére na charitatívnom večierku organizácie Bill & Melinda Gates Foundation. Manželka Billa Melinda Gates si toto správanie všimla a bola poriadne znechutená.

zdroj: iflscience.com , iflscience.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech