Dvaja Slováci odkúpili licenciu na Babetu, aby túto legendu priniesli v ekologickej verzii

  • Tomáš a Matej majú pod krídlami hneď tri vlastné značky
  • Okrem úspechu v módnom priemysle majú víziu preraziť aj v oblasti mestskej dopravy
  • Na trh idú vrátiť legendárnu Babetu, no v ekologickej verzii
bikere
Startitup
  • Tomáš a Matej majú pod krídlami hneď tri vlastné značky
  • Okrem úspechu v módnom priemysle majú víziu preraziť aj v oblasti mestskej dopravy
  • Na trh idú vrátiť legendárnu Babetu, no v ekologickej verzii

Tomáš Slebodník a Matej Belica, dvaja mladí Slováci, stojaci hneď za niekoľkými úspešnými projektami, z ktorých dva prinášajú unikátne oblečenie vyrobené na Slovensku. Ich podnikanie však ani zďaleka nie je postavené len na módnom odvetví.

Všetko to začalo po strednej škole, kedy Tomáš a Matej vytvorili vlastnú lokálnu značku KERE. Tá si za krátky čas dokázala okolo seba vytvoriť skalnú základňu fanúšikov. V rámci KERE dvaja Košičania ponúkajú limitované kúsky oblečenia s dizajnom z dielne mladých umelcov nielen z Košíc.

Tomáš a Matej však chceli expandovať s ich produktami aj mimo Košíc či za hranice krajiny. Predstavili preto celkom nový koncept, ktorý na trh priniesol to, čo tu doposiaľ chýbalo. Vznikla preto ďalšia značka KROY, v rámci ktorej vyrábajú oblečenie prepájajúce tradície a technológie. Ide o takzvané smartwear – oblečenie s power bankou, bluetoothom či inými „fíčurami.“

Ďalšou značkou je Bikere – obchod s elektro bicyklami, ktorý má pred sebou sľubnú budúcnosť. Tomáš a Matej majú totiž v pláne pod značkou Bikere vyrábať vlastné modely elektro bicyklov. Zakladatelia Bikere sú toho názoru, že budúcnosť prepravy v mestách môže byť z veľkej časti postavená aj na elektro bicykloch. Pri premýšľaní o ďalšom posune ich projektu, podnikavým Košičanom napadlo prísť na trh s niečím, čo bude prinajmenšom tak úspešné ako dnes už legendárna Babeta.

„Preto som sa išiel pozrieť ako je na tom táto značka a či by som ju nemohol odkúpiť. Zistil som, že Babeta skrachovala, je v konkurze a tak ďalej. Najdôležitejšia vec, ktorú som zistil je však to, že ochranná známka Babety vypršala po 40-tich rokoch. Tak som ju okamžite zaregistroval za približne 160 eur,“ hovorí Tomáš pre Startitup.

Tomáš s Matejom dnes už pracujú na dizajne a geometrii Babety budúcnosti. Môžu sa pochváliť aj prvými 3D modelmi a do niekoľkých mesiacov chcú začať aj so samotnou svýrobou. Prvý prototyp elektrickej Babety by sa mal  na trhu objaviť už v roku 2019.

 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá