Ecocapsule: Ekologické slovenské mini domčeky čoskoro v predaji

  • Málokedy sa stane, že aj slovenská firma ponúkne produkt svetovej kvality. Startup Ecocapsule však právom patrí na prvé tri priečky top slovenských startupov. Finálna verzia ich mini domčeka sa tak konečne dostane do plnohodnotnej výroby. Prvá séria bude však obmedzená počtom kusov.
ecocapsule
ecocapsule.sk
  • Málokedy sa stane, že aj slovenská firma ponúkne produkt svetovej kvality. Startup Ecocapsule však právom patrí na prvé tri priečky top slovenských startupov. Finálna verzia ich mini domčeka sa tak konečne dostane do plnohodnotnej výroby. Prvá séria bude však obmedzená počtom kusov.

Minimalizmus je v súčasnosti veľmi obľúbenou témou. Firiem, ktoré sa chopili príležitosti a začali ponúkať bývanie v malom je dnes obrovské množstvo. Ich mini domy sú však často podobné ako vajce vajcu. Hranaté alebo obdĺžnikové tvary z dreva. Ecocapsule ide však iným smerom. Ich mini bývanie má pekné zaoblené tvary a najviac pripomína práve vajce. Predstav si, že ideš niekde po lúke a tam uvidíš toto. Určite to okamžite upúta tvoju pozornosť, a to omnoho viac ako obyčajný drevený mini domček.

Malé, ale plné výbavy

Čo však toto mini bývanie ponúka? Malé vajce obsahuje tie najmodernejšie technológie, ktoré dnes máme k dispozícii. O elektrickú energiu je postarané, či je zima alebo leto, deň alebo noc. Strechu pokrýva solárny panel o výkone 600 wattov. V prípade horšieho počasia aké teraz panuje napríklad u nás si elektrinu vyrobíš pomocou 750 wattovej veternej turbíny. Energia sa ukladá do veľkokapacitnej batérie. Dažďovú vodu môžeš zachytávať do záchytných nádob. Tá môže byť prefiltrovaná cez vodné filtre vrátane reverznej osmózy.

eko bývanie ecocapsuleZobraziť celú galériu (4)
zdroj: ecocapsule.sk

Rozmery celého mini obydlia sú 4.45m × 2.25m × 2.55m. O príjemné teplo v zime sa postará plnohodnotné podlahové kúrenie. Pri večernom čítaní kníh ti veľmi dobre poslúži zabudované LED osvetlenie a na napájanie svojej armády elektrických zariadení využiješ elektrické zásuvky o plnom výkone 230V. Celý dom je vybavený bezdrôtovým pripojením na internet a množstvom senzorov. V interiéri nájdeš okrem skladacej postele, malú kuchyňu, jedálenský kútik, sprchu, splachovaciu toaletu, dokonca aj malé ukladacie priestory.

ecocapsule startupZobraziť celú galériu (4)
zdroj: ecocapsule.sk

Dnes je produkt otestovaný a chystá sa postupný prechod na sériovú výrobu. Predtým firma uvedie prvú sériu, ktorá bude určená pre obmedzený počet zákazníkov. Päťdesiat skorých záujemcov sa tak bude môcť tešiť na vlastné sci-fi bývanie už koncom tohto roka. Cena 80 000 eur je vyššia, ale nedočkavý zákazník sa na cenu nepozerá. K tomu vlastniť niečo takéto je vecou prestíže.

Kvalitu spracovania zaručí slovenská výroba. Po vydaní testovacej limitovanej edície by sa malo prejsť na sériovú výrobu. O produkt už prejavilo záujem viac ako 400 zákazníkov. Vyzerá, že firma nebude mať vôbec problém s nepredanými kusmi niekde na sklade a po eko obydlí sa len tak zapráši.

Zdroj: engadget.com , makespace.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK