Elon Musk a jeho kolonizácia Marsu naberá reálne kontúry

Timotej Vančo / 17. júna 2017 / Tech a inovácie

Elon Musk predstavil minulý rok svoju víziu medziplanetárneho cestovania pomocou jeho spoločnosti SpaceX. Približný počet ľudí, ktorí sa tam dostanú, bude podľa jeho predpokladov až rovný milión.

Predstavenie tohto plánu a jeho bodov, bolo pre Elona veľmi odvážne. Jedným z nich bol samotný plán, že SpaceX dokáže dostať až 1 milión ľudí na „červenú planétu“. Títo ľudia by mali slúžiť, ako akýsi „záložný plán“ ľudstva.

Ďalším bodom tiež bolo, že cena dopravy jedného pasažiera bude stáť od 100 000 do 200 000 dolárov.

Najhoršie bolo, že všetky tieto informácie spolu s prezentáciou vydal niekoľko týždňov potom, ako vybuchla raketa od SpaceX.

Nedávno Musk napísal nový dokument, v ktorom načrtol najnovšiu verziu svojej vízie pre cestovanie na Mars.

foto: commons.wikimedia.com

Jeho nápad bol publikovaný v júnovom vydaní, akademického časopisu New Space. Článok sa zdá byť tvorený a upravovaný súhrnom Muskových rozhovorov zo septembra. Musk v texte opisuje jeho argument, že dokáže tisícnásobne znížiť náklady opätovným používaním rakety na vesmírne lety. Dokument tiež obsahuje popisy skorších návrhov obrovskej kozmickej lode, ktorú plánuje postupne začať budovať.

Napriek tomu, že nedávna publikácia neobsahuje príliš veľa nových detailov, stalo sa niekoľko dôležitých udalostí od pôvodnej Muskovej prezentácie.

foto: simple.wikipedia.org

Musk v októbri počas zasadnutia Ask Me Anything na Reddite, hovoril o nových možnostiach (alebo inovácii) jeho pôvodného plánu. Načrtol nový štvorstupňový proces obývania Marsu a tiež vysvetlil, ako na planéte vytvorí palivo a vzduch. Ďalej odhalil názov jeho hlavnej lode, ktorá tam ľudí dopraví. Jej meno by malo byť „zlaté srdce“.

Musk v prejave tiež zverejnil svoje plány a potvrdil existenciu obrovskej palivovej nádrže pre svoju kozmickú loď, ktorá poletí na Mars. Musk potvrdil, že táto kolosálna nádrž, vyrobená výlučne z uhlíkových vlákien, úspešne prešla veľkým tlakovým testom.

video: gfycat.com

Spoločnosť SpaceX taktiež zvyšuje nábor nových zamestnancov. V marci mala otvorených až 473 pozícií. Mnoho ľudí je odhodlaných pracovať pre SpaceX a pomáhať Muskovi kolonizovať červenú planétu.

Najbližšie plány SpaceX a Muska smerujú k spusteniu ich najväčšej vesmírnej rakety, Falcon Heavy. Na základe dosiaľ dostupných informácií, by Falcon Heavy mal prvýkrát štartovať v tomto septembri. Ak pôjde všetko podľa plánu, v roku 2018 by mal Falcon Heavy dostať už dve možné zákazky.

Zdroj článku: Businessinsider.com

Pridať komentár (0)