Elon Musk sa chce zbaviť všetkého svojho majetku a nebude vlastniť žiaden dom

  • Elon Musk sa rád vyjadruje na Twitteri o svojej budúcnosti
  • Najnovšie sa rozhodol, že nebude vlastniť žiaden fyzický majetok
  • Chystá sa dobyť Mars a Mesiac a fyzický majetok by ho „ťahal na dol“
TASR
Foto: TASR
  • Elon Musk sa rád vyjadruje na Twitteri o svojej budúcnosti
  • Najnovšie sa rozhodol, že nebude vlastniť žiaden fyzický majetok
  • Chystá sa dobyť Mars a Mesiac a fyzický majetok by ho „ťahal na dol“

Elon Musk má ako vždy najvyššie ciele a ako sme už aj dnes písali, jeho SpaceX súťaží o lukratívnu zákazku NASA s cieľom vytvoriť vesmírny modul, ktorý by bol schopný pristáť s ľudskou posádkou na Mesiaci. Asi aj z tohto dôvodu dnes Musk zverejnil zaujímavý „tweet“, v ktorom píše, že sa zbaví všetkého svojho fyzického majetku.

Tým myslel predovšetkým svoj dom, resp. domy, ktorých má dokopy sedem a majú hodnotu približne 100 mil. amerických dolárov. Hneď v ďalšom poste píše, že sa na neho nahnevala jeho priateľka, čo je asi celkom pochopiteľné, ak by váš partner napísal, že nebude už vlastniť žiadny dom/nehnuteľnosť.

Posledné dni má Musk očividne plodné na oznamy, keďže len pred pár dňami zverejnil, že čaká dieťa s priateľkou a hudobníčkou Grimes (vlastný menom Claire Elise Boucher).

Musk je veľmi excentrický hlavne na svojom Twitteri, čo je občas protikladom k jeho prejavu na verejnosti. Preto nikto nevedel presne priradiť, k čomu tieto jeho tweety presne smerujú.

ČÍTAJ TIEŽ >> Elon Musk označil nariadenia vlády za fašistické a nedemokratické

Už začiatkom týždňa sa veľmi kriticky vyjadril k rôznym vládnym nariadeniam a celkovo k reštriktívnej vládnej politike. Jasne sa vyjadroval proti shutdownu ekonomiky a hlavne zákazom sa voľne pohybovať – tieto nazval dokonca fašistické a nedemokratické. Napriek tomu však nebolo jasné prečo by predával všetok svoj majetok.

Podobné správy pravdepodobne vystrašili nejedného investora hlavne v jeho asi najznámejšej spoločnosti Tesla. Už v minulosti mal totiž Musk podobné „výlevy“ na sociálnych sieťach a dokonca musel čeliť aj právnikom SEC (Securities and Exchange Commission) za jeho vyhlásenie, že Tesla už nebude verejne obchodovateľná.

V prvom rade je však stále vizionárom, ale aj CEO niekoľkých ďalších spoločností a žiaden akcionár nechce svojho „ťažného koňa“ vidieť letieť na Mesiac alebo Mars. 

ČÍTAJ TIEŽ >> Elon Musk a Jezz Bezosom budú súťažiť, kto z nich dostane ľudí opäť na Mesiac

 

Zdroj: Twitter

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech