Elon Musk by sa vďaka smelým plánom mohol stať najbohatším človekom v histórii

  • Elon Musk sa zaviazal splniť veľmi smelé ciele.
  • Ak sa mu ich podarí dosiahnuť, čaká ho sladká odmena
  • Jeho majetok by mohol rekordne narásť až do výšky 167,5 miliárd eur
Tesla
facebook.com
  • Elon Musk sa zaviazal splniť veľmi smelé ciele.
  • Ak sa mu ich podarí dosiahnuť, čaká ho sladká odmena
  • Jeho majetok by mohol rekordne narásť až do výšky 167,5 miliárd eur

Elon Musk si na nasledujúcich 10 rokov vytýčil viaceré smelé méty, ktoré by chcel dosiahnuť. Vysoké ciele by mu mali priniesť extrémne vysoký zisk. Otázkou je, či sa mu ich podarí splniť. Najodvážnejším cieľom, ktorý môže skončiť katastrofou, je plánovaný let na  Mars, ktorý Musk vidí ako jedinú nádej na prežitie ľudstva. Jeho smelé plány dobývania vzdialenej planéty by sa mali začať už v roku 2022, kedy by mala na Mars letieť vôbec prvá letka zložená zo štyroch rakiet

Tie by mali vyniesť na Mars potrebný náklad. O rok neskôr by mala nasledovať dvojica lodí s ľudskou posádkou. Táto operácia bude pravdepodobne veľmi riskantná, pretože ľudia takto ďaleko od Zeme ešte nikdy neleteli. Elon si je toho plne vedomý. Na prezentácii z roku 2016 prípadných budúcich záujemcov určite nepotešil. Podľa neho je riziko smrti veľmi vysoké a reálne. Ľudia, ktorí poletia by si mali byť vedomí tejto skutočnosti. „Ak si pripravený zomrieť, tak si ten správny kandidát,“ odpovedal Elon na zvedavú otázku záujemcu z publika.

Smelé plány Tesly

Okrem toho v SpaceX koketujú s využitím rakiet BFR aj na iné účely než je let na Mars. Mohli by byť náhradou leteckej dopravy. Nebol by tak problém doletieť aj do najvzdialenejších kútov sveta v priebehu jednej hodiny. S automobilkou Tesla má taktiež smelé plány. Zmluvne sa zaviazal do desiatich rokov navýšiť hodnotu spoločnosti zo súčasných 47,5 miliárd eur na rekordných 523,6 miliárd eur, čo je viac ako 1000 % nárast. Veľmi smelý cieľ, ktorý sa však pravdepodobne vďaka postupnému rozširovaniu elektromobilov môže podariť splniť.

Elon má v súčasnosti 20 percentný podiel vo Tesle. V priebehu plnenia svojho smelého cieľa nemá nárok na plat a nezíska žiadne bonusy. Naoko nevýhodná dohoda. Okrem toho musí zostať na pozícii výkonného riaditeľa. Odmeny v podobe akciového podielu však bude získavať za nárast hodnoty firmy. Ak navýši jej hodnotu o 80,5 miliárd eur, tak získa 1,69 miliónov akcií.

Následne mu bude toto množstvo pripisované po každom zvýšení hodnoty firmy o 40,25 miliárd eur. Po desiatich rokoch by mohol vďaka splneniu smelého cieľa získať 62,8 miliárd eur, plus jeho súčasný podiel vo firme by mal hodnotu 104,7 miliárd eur. Stal by sa tak najbohatším človekom na svete. Konkurencia však nikdy nespí. Svoje elektrické vozidlá sa chystá predstaviť aj Volkswagen či Ford a víťaz môže byť len jeden.

zdroj: businesstimes.com , czechcrunch.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech