Elon Musk už netrie biedu – výška jeho majetku rapídne narástla

Richard Vitkovský / 9. septembra 2017 / Biznis

zdroj: cnbc.com

Elon Musk je dnes miliardárom. Nebolo to však vždy tak. V časoch, keď boli jeho firmy Tesla a Space X ešte len v plienkach, mohol o takomto niečom len snívať a so svojimi financiami bol úplne na dne. Nevyhlásil však žiaden bankrot, ale pokračoval a veril, že na konci tohto trápenia ho bude čakať skvelá odmena.

Ten čas už dávno prišiel, no teraz Elonov majetok vôbec po prvý raz prekročil hranicu 17,15 miliardy eur. V nedávnom rebríčku magazínu Forbes sa umiestnil medzi najbohatšími ľuďmi v oblasti technológií na peknom dvanástom mieste. Oproti minulému roku, keď výška jeho majetku bola takmer o polovicu nižšia, je to pekný vzostup. Jeho firmy mu tak začínajú prinášať bohaté ovocie.

elon musk

Zobraziť celú galériu (3)

zdroj: gazettereview.com
Foto: gazettereview.com

Najzaujímavejšia skutočnosť je tá, že k rastu jeho majetku neprispela Tesla, o ktorej sa hovorí omnoho viac, ale práve jeho druhé dieťa – firma Space X. Táto získala len za minulý mesiac investície vo výške 290 miliónov dolárov. Investori Space X naozaj zbožňujú. Firma má dnes hodnotu 17,4 miliardy eur  a z toho viac ako polovica patrí práve Elonovi.

Space X raketovo rastie

Spaxe X ide karta. Posledné lety končia úspechmi a hlavný cieľ, ktorý firma má, je akoby z iného sveta. Dopraviť ľudí na Mars je ešte aj dnes veľkým snom celého ľudstva. Ak sa to Elonovi niekedy naozaj podarí, tak sa môže pripraviť na to, že jeho meno sa stane súčasťou najväčších míľnikov v histórii celého ľudstva a získa peniaze, o ktorých sa nikomu ani len nesnívalo. Jeho viera v úspešný koniec a dosahovanie cieľov, nech sú akékoľvek, je naozaj obdivuhodná.

elon musk space x

Zobraziť celú galériu (3)

zdroj: reddit.com
Foto: reddit.com