Elon Musk v televíznom vysielaní priznal Aspergerov syndróm. Trpel ním aj Albert Einstein

  • Druhý najbohatší človek na planéte priznal, že trpí poruchou autistického spektra
  • Takíto jedinci majú problém so sociálnou interakciu a ich správanie je často vyhodnotené ako spoločensky nevhodné
  • Trpia ním viaceré známe osobnosti
Elon Musk
Instagram/ elonmusk
  • Druhý najbohatší človek na planéte priznal, že trpí poruchou autistického spektra
  • Takíto jedinci majú problém so sociálnou interakciu a ich správanie je často vyhodnotené ako spoločensky nevhodné
  • Trpia ním viaceré známe osobnosti

Generálny riaditeľ Tesla a zakladateľ SpaceX Elon Musk sa prihovoril divákom programu Saturday Last Night na americkej stanici NBC. V úvode svojho monológu sa prehlásil za prvého človeka s aspergerovým syndrómom, ktorý kedy hosťoval túto šou. „Alebo aspoň prvý, kto to pripustil,“ dodal Musk.

Zároveň sa vyjadril, že sa cíti byť nepochopený. „Viem, že niekedy hovorím alebo zverejňujem čudné veci, ale tak funguje môj mozog. Každému, koho som urazil, chcem len povedať, že som znovu objavil elektromobily a posielam ľudí v rakete na Mars. Mysleli ste si, že budem chillový, normálny týpek? “ cituje miliardára The Hollywood Reporter.

Ťažké rozpoznať sarkazmus

Aspergerov syndróm sa radí medzi ochorenia autistického spektra. Ide o celoživotné postihnutie, ktoré ovplyvňuje to, akým spôsobom ľudia vnímajú svet. Človek trpiaci týmto syndrómom má problém v komunikácii s druhými ľuďmi, sociálnymi interakciami a jeho správanie je ovplyvnené určitými vzorcami, ktoré sa opakujú po celý zvyšok života.

Pre takýchto jedincov môže byť ťažké rozoznať napríklad sarkazmus alebo vtipy a reč chápu častokrát doslovne. Tiež sa nemusia cítiť dobre v spoločnosti druhých ľudí, a tak častejšie vyhľadávajú samotu a ich správanie môže pôsobiť necitlivo. Tiež býva často vyhodnotené ako spoločensky nevhodné.

zdroj: Anders Hellberg

Týmto syndrómom mal trpieť napríklad aj Albert Einstein či Isaac Newton. V súčasnosti medzi známych ľudí s týmto ochorením patrí napríklad Greta Thunberg.

Druhý najbohatší človek

Elon Musk pochádza z Juhoafrickej republiky. Preslávil sa najmä založením spoločnosti PayPal. Neskôr založil automobilku Tesla, ktorá sa postarala o jeho raketový vzostup po rebríčku miliardárov. Okrem toho Založil aj SpaceX a The Boring company, ktorá predáva hračku, ktorá „absolútne nie je plameňomet“.

Veríš, že sa Elonovi podarí kolonizovať Mars pomocou Starship?

Musk je známy aj svojimi kontroverznými názormi, napríklad verí, že ľudstvo žije v akomsi Matrixe. Za sebou má niekoľko manželstiev a má viacero detí. To najmladšie, ktoré má s hudobníčkou Grimes, sa volá X Æ A-12.

zdroj: Getty Images/ Dimitrios Kambouris

Podľa indexu Bloomberg Billionaires Index je Elon Musk druhý najbohatší človek na planéte. Výkonný riaditeľ spoločnosti Tesla tak s majetkom 184 miliárd tesne dýcha na päty zakladateľovi spoločnosti Amazon Jeffovi Bezosovi.

Toho už na začiatku roku 2021 z tohto spotu zosadil, keď výrazne narástli akcie spoločnosti Tesla. Ich neskorší pokles však spôsobil, že dnes opäť Elona Muska môžeme nájsť na druhom mieste. 

Zdroje: The Hollywood reporter, cervenynos.sk, Bloomberg

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech