Elon Musk vyriešil problém so znečistenou vodou v školách v meste Flint

  • Elon Musk je človekom činu, sľub vyriešiť problém so znečistením vody v meste Flint tak začal napĺňať
  • Ako prvé prišli na rad školy, ktoré dostali finančnú injekciu na nákup filtračného vybavenia
collage
pexels.com/Facebook/Elon Musk Quotes & News
  • Elon Musk je človekom činu, sľub vyriešiť problém so znečistením vody v meste Flint tak začal napĺňať
  • Ako prvé prišli na rad školy, ktoré dostali finančnú injekciu na nákup filtračného vybavenia

Elon Musk nie je človekom, ktorý rozpráva a nekoná. O tom si sa mohol presvedčiť už mnohokrát. Chcel vyrábať elektromobily? Vyrába ich. Chcel vyrábať rakety a letieť do vesmíru? Vyrába rakety a lieta do vesmíru. Toto sú veľké činy, avšak Elon rieši problémy aj na menšej úrovni.

Ešte v priebehu júla totiž zverejnil tweet, v ktorom sa zaviazal, že vyrieši problém s kontaminovanou vodou v každom jednom dome v meste Flint. Toto mesto malo totiž poriadne problémy. Jeho obyvatelia pijú už mnoho rokov vodu „obohatenú“ o olovo a iné toxické látky. S problémom si dlho nedokázal poradiť nikto. Až prišiel vizionár Elon Musk. Sľuby od tohto človeka sa väčšinou plnia, hoci nie vždy v plánovanom termíne.

Elon s pomocou ešte neskončil

V tomto prípade sa však Musk poriadne poponáhľal a dnes je problém sčasti vyriešený. Elon za pomoci jeho nadácie Musk Foundation minulý týždeň odovzdal peniaze na nákup filtračného systému, ktorý dokonale vodu vyčistí. Sme hlboko vďační blízkemu partnerstvu s Musk Foundation a Elonom Muskom. Nový filtračný systém bude veľkou pomocou, aby sa situácia našich študentov vrátila do normálu. Mali by mať právo na prístup k čistej vode vo svojej škole,“ povedal správca miestnych škôl Derrick Lopez.

Školy inštalujú do svojich fontán na pitie špeciálny filtračný systém pracujúci na báze ultrafialového svetla. Toto opatrenie zhltne veľkú časť z celkovej darovanej sumy 480 350 dolárov. Elon Musk však ešte s pomocou neskončil. Vie totiž, že sľúbil omnoho viac. Práve preto sa mieni na Flint zamerať aj v budúcnosti.

Nové fontány a filtračné systémy budú inštalované do každej jednej z dvanástich škôl a do okresného úradu už do konca januára 2019. „Ultrafialový systém čistenia skombinovaný s filtráciou odstráni všetko olovo a baktérie, ktoré pochádzajú z potrubia. Študenti tak budú môcť piť vodu a napĺňať si svoje fľaše na vodu zo školských fontán,“ píše sa vo vyhlásení mesta Flint.

zdroj: cnn.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech