Emirates sú najlepšou aerolinkou aj vďaka luxusu v prvej triede

Kristína Vavrová / 12. apríla 2017 / Zaujímavosti

zdroj: emirates.com/pictures.reuters.com

Hoci ťa by si si namiesto jedného letu v prvej triede kúpil aj nové auto, ten zážitok vraj stojí za to. Tieto fotky ťa o tom presvedčia.

Emirates sú podľa TripAdvisor’s Travelers‘ choice považované za najlepšiu leteckú spoločnosť roku 2017. Pre toto ocenenie TripAdvisor zanalyzoval milióny recenzií napísaných cestujúcimi a zohľadňovali faktory ako napríklad priestor pre nohy, pohodlnosť sedadiel, zákaznícky servis, čistotu, občerstvenie či hodnotu, ktorú aerolinka prináša v porovnaní s cenou. Práve Emirates s 32-ročnou tradíciou vyšli ako víťaz vďaka pohodlnému cestovaniu v ekonomickej triede a preslávenému luxusu, ktorý ponúkajú v prvej triede.

zdroj: emirates.com

Spiatočný lístok z Londýna do Dubaja stojí okolo 4700 eur, je to však neopakovateľný zážitok. Dvojica Owen a Rory zdokumentovali svoj let v lietadle A380 aby všetkým ukázali, aký ozajstný luxus prvá trieda v Emirates prináša. V tomto airbuse je kapacita prvej triedy limitovaná len na 14 sedadiel, takže servis je prispôsobený každému cestujúcemu.

zdroj: pictures.reuters.com

Pred letom môžeš relaxovať v jednom zo salónov, či už letíš prvou alebo biznis triedou. Po lete je samozrejmosťou, že pasažieri prvej triedy vystupujú ako prví.

zdroj: flickr.com

Ak si pasažier prvej triedy, letuška ťa privíta a zároveň odprevadí k sedadlu, ponúkne šampanské.  V podstate nedostaneš sedadlo, ale celú priestrannú kabínu, ktorá ponúka súkromie vďaka posuvným dverám. Sedadlo je kožené a polohovateľné až úplne horizontálnej polohy.

zdroj: reuters.com

Je to samozrejme zároveň aj masážne sedadlo, na ktorom si môžeš vybrať typ a intenzitu masáže. Na tom istom ovládacom paneli si môžeš nastaviť aj intenzitu svetla v kabíne a otvárať a zatvárať dvere kabíny.

zdroj: Owen S./Rory S.

Vybavenie kabíny pripomína jeden z tých lepších hotelov, nájdeš tam kozmetickú tašku s voňavkami a toaletnými potrebami luxusnej značky Bvlgari, holiacu penu Gillette, zubnú kefku, zubnú pastu Colgate a deodarant Axe.

zdroj: Owen S./Rory S.

Okná sú obložené drevom a ozdobené zlatými aplikáciami, čím vytvárajú perfektný rám pre dychberúci výhľad.

zdroj: Owen S./Rory S.

Ak sa chceš počas letu osviežiť, môžeš si objednať jednu z dvoch palubných kúpeľní. V miestnosti je vyhrievacia podlaha a každý pasažier má nárok na 30-minútový relax a očistu. Po návrate do kabíny ti tvoj vlastný asistent prinesie misu s ovocím a medom.

zdroj: emirates.com

Gurmánske jedlá od svetových šéfkuchárov si môžeš objednať kedykoľvek a naservírujú ti ich na luxusný čínsky riad. Letuška ti samozrejme premení kabínu na pohodlnú jedáleň.

zdroj: pinterest.com

Sladkosti nemôžu chýbať a môžeš si ich vychutnať počas pozerania filmov na interaktívnej obrazovke.

zdroj: Owen S./Rory S.

Nealkoholické nápoje nájdeš v automatickom minibare.

zdroj: Owen S./Rory S.

Ak máš chuť na nejaký fancy drink, môžeš kedykoľvek zájsť do baru, kde ponúkajú prémiové destiláty, exkluzívne vína, šampanské a koktaily. Samozrejme všetko najdrahšie značky.

zdroj: pinterest.com

Dokonca servírujú aj Hennessey Paradis, najdrahší alkohol, ktorý je vôbec servírovaný leteckou spoločnosťou – cena jednej fľaše sa pohybuje od 745 dolárov.

zdroj: hennessy.com

zdroj: businessinsider.com

Pridať komentár (0)