Ako si nájsť správnu stáž

Popis udalosti

AKO SI NÁJSŤ SPRÁVNU STÁŽ

Si na strednej a nebaví ťa spoliehať sa do budúcna, že „veď nejakú prácu si nájdem“? Tak poď na stáž! Stáž ti neprinesie len krásny odsek do životopisu, ale aj skúsenosti, ktoré študenta dokážú výrazne oddeliť od ostatných študentov. Ale ako si nájsť tú správnu? Presne to sa dozvieš na tomto evente. Od toho ČO si hľadať na základe tvojich preferencíí, KDE si to nájsť, AKO filtrovať tie správne ponuky ale aj ako sa vysporiadať s prípadnými fuckupmi a na čo sa naopak zamerať počas stážovania.

O tomto všetkom ti budú rozprávať:
Ľubica Lutz
Ľubica momentálne vyučuje na LEAF Academy, kde je členkou katedry podnikavého líderstva. Študentom pomáha rozvíjať ich nápady a premieňať ich na reálne projekty. Kým sa pridala k LEAF Academy, rozvíjala mladých zamestnancov a manažérov v globálnych korporáciách ako Accenture a Alcatel-Lucent. Navrhovala tiež inovatívne produkty a služby pre tvorivých konzultantov firiem 3M, Allianz a Raiffeisen Bank. Počas vysokoškolského štúdia bola dobrovoľníčkou v organizácii AIESEC. Žila na Slovensku, v Turecku, v Spojených arabských emirátoch a v Českej republike. Keď objavila LEAF, rozhodla sa opustiť korporátnu kariéru a vrátiť sa do svojej domovskej krajiny, aby pomohla identifikovať a rozvíjať mladých ľudí.

Matej Čerman
Matej je študentom 4. ročníka LEAF Academy s akademickým i voľnočasovým zameraním na ekonómiu a politiku. Baví ho súťažné debatovanie, v ktorom reprezentoval Slovensko na majstrovstvách sveta, ale aj organizácia konferencií. Vďaka svojmu záujmu o verejnú sféru tento rok stážoval v Kancelárii prezidenta SR. Po vysokej škole by rád pracoval v medzinárodných organizáciách, najmä vo finančnej a hospodárskej oblasti.

Erik Závodský
Erik už 3. rok študuje na LEAF Academy, kde sa venuje rôznym individuálnym aj skupinovým projektom. Najaktuálnejším z nich je konzultingová iniciatíva Generation Z, kde s 2 spolužiakmi pomáha firmám lepšie sa adaptovať na príchod mladej generácie do pracovného prostredia. Počas leta 2017 stážoval v spoločnosti Sygic a toto leto strávil prácou pre HB Reavis. Zaujíma sa najmä o oblasť SaaS (Software as a Service), ktorej by sa chcel venovať aj v budúcnosti.

Príď do Campus-u 4. októbra o 18:00, tešíme sa na teba!

Media Partner: Startitup, Zero2Hero
General Partner: Slovenská Sporiteľňa