Ako začať meniť Slovensko k lepšiemu

22548744_1704727106205795_5985586102279450555_o
Popis udalosti

Milí študenti, priatelia, priaznivci,

najbližšiu stredu sa na Maxman University môžete tešiť nie na jedného, ale hneď na troch spíkrov, ktorí vám prezradia, aké jednoduché a zároveň dôležité je rozbehnúť pozitívnu zmenu vo svojom najbližšom okolí, pretože nikdy neviete do akých veľkých rozmerov môže vaša iniciatíva narásť… Dozviete sa, ako viete pomôcť Slovensku v rámci svojich možností a ako si vybrať oblasť, ktorá vám je blízka. O svojej ceste k občianskej iniciatíve sa s vami prídu podeliť Veronika Pavlíková Klindová, Soňa Koreňová a Jakub Tomiš s moderátorkou diskusie Jankou Šmotlákovou.

Veronika Pavlíková Klindová vyštudovala žurnalistiku. Stážovala v Transparency International Slovensko a pôsobila v Trende, kde sa venovala témam zdravotníctva. Cez program Teach For Slovakia učila na Spojenej škole internátnej v Levoči a ZŠ v Bratislave-Vrakuni. V tom čase založila projekt Prečo škola?, ktorý chce medzi žiakmi šíriť myšlienku, že vzdelávania má zmysel.

Soňa Koreňová sa už počas štúdia politológie nadchla pre vzdelávanie vďaka Erasmus Student Network. Následne nastúpila do Teach For Slovakiaa momentálne pracuje na Úrade splnomocnenca pre rómske komunity, kde sa venuje najmä témam vzdelávania pre stredné školy. Okrem toho pracuje na projektoch: TFS – Futures, Cesta Mladých a Edubox Lozorno.

Jakub Tomiš založil s priateľmi občianske združenie Lepší Dolný Lopašov, s ktorým sa snažil ukázať, že aj v malej dedinke sa môžu diať veľké veci. Jakub je momentálne študentom Nexteria Leadership Academy a spolu s Veronikou založili iniciatívu #somtu, ktorá má za cieľ prinášať ľudskosť a fakty do online diskusií. S touto iniciatívou vyhrali prezidentovu výzvu proti extrémizmu. Svoje líderské schopnosti od júla 2016 uplatňuje v spoločnosti WebSupport.sk, kde vedie 19-členný support tím.

Vstup je voľný, všetci ste vítaní, stačí prísť a dozvedieť sa viac o tom, ako zlepšiť svoje okolie.

Teší sa na vás Veronika, Soňa a Jakub a tím Maxman Consultants.