AUGUST POD PALMOU/ BEST OF FESTIVAL AZYL

Popis udalosti

Filmové snímky z festivalu Azyl, 1 a 5 minútové filmy a videoklipy, vám premietneme v Park de Palma spolu s občerstvením od Skrytého baru.

Medzinárodný online festival 1 a 5 minútových filmov a videoklipov Festival AZYL slávnostne vyhlásil svojich víťazov 23. júna 2018 na ART FILM FESTE v Košiciach. Festival ožil po 6 rokoch, predstavuje jedinečné podujatie, ktoré podporuje tvorbu prevažne začínajúcich autorov, ale aj profesionálov venujúcim sa krátkym formátom. V Park de Palma vám od 21:00 hod. premietneme pásmo súťažných 1 a 5 minútových filmov a videoklipov.

Zahliadnuť budete môcť aj víťazné snímky:
– v kategórii 1 minútový film sa stal víťazom Daniel McKee s filmom Mona Lisa Selfie. Vedeli ste, že ročne sa pri obraze Mony Lisy v parížskom Louvre odfotografuje vyše 6 miliónov ľudí?
Viac info:
https://festival.azyl.sk/sk/film/mona-lisa-selfie/

– Daria Kashcheeva s filmom Prague a foreigners perspective sa umiestnila na prvom mieste v kategórii 5 minútových filmov. Ide o dokumentárny animovaný film, ktorý vznikol na základe rozhovorov s cudzincami, ktorí dlhodobo žijú v Prahe.
Info:
https://festival.azyl.sk/sk/film/praha-ocami-cudzincov/

– prvé miesto v kategórii videoklip získal Marek Partyš s videoklipom ku skladbe Christian Löffler – Haul. V tomto diele autor otvára problematiku nezaopatrených opustených detí po celom svete.
Info:
https://festival.azyl.sk/sk/film/christian-loffler-haul-2/

Počas večera bude otvorený aj výčapné okno do Skrytý bar.

FB event: https://www.facebook.com/events/1770346126405867/
_____________________________________________________________________________________________________

Séria podujatí August pod Palmou v Novej Cvernovke je príjemným strávením druhej polovice leta v exteriéri spolu s pravidelnými koncertami, DJ setmi, filmovým premietaním a literatúrou. Program budeme postupne uverejňovať na FB Nová Cvernovka a tiež na webe: https://novacvernovka.eu/program