AUTORIÁDA V NOVEJ CVERNOVKE // BUZÁSSY, ŠTRPKA, ZAJAC

Popis udalosti

Knižný vydavateľ Koloman Kertész Bagala pozýva na diskusiu, ktorá sa vrátane kvalitnej literatúry zameria na udalosti sprevádzajúce okupáciu Česko- Slovenska vojskami Varšavkej zmluvy z augusta 1968.

O literatúre v dobrom či v zlom.

V rámci diskusie Kolomana Kertésza Bagalu, prebehne rekonštrukcia udalostí okupácie´68. Budú na ňu spomínať básnici Ján Buzássy, Ivan Štrpka a literárny vedec Peter Zajac. Umeleckú reportáž Petra Repku o Bratislavčanoch v deň ruskej okupácie prečíta študent herectva na VŠMU, Andrej Remeník.

Vydavateľstvo KK Bagala a OZ literarnyklub.sk si touto cestou pripomínajú na vpád vojsk Varšavskej zmluvy do vtedajšieho Česko-Slovenska, čo spustilo vlnu protestov verejnosti s prihliadnutím na najsilnejší článok a to študentské protesty, ktoré dávali jasne najavo svoj nesúhlas so sovietskymi vplyvmi na krajinu. Pomerne pokojný presun vojenských jednotiek však sprevádzal odpor, zranenia a aj smrť. Ako si na toto obdobie spomínajú osobnosti literatúry a prečo je dôležité si ho pripomínať? To sa dozviete na spomienkovej diskusii v Park de Palma Novej Cvernovky.

_____________________________________________________________________________________________________

Diskusia voľne nadväzuje na sériu podujatí August pod Palmou v Novej Cvernovke je príjemným strávením druhej polovice leta v exteriéri spolu s pravidelnými koncertami, DJ setmi, filmovým premietaním a literatúrou. Program budeme postupne uverejňovať na FB Nová Cvernovka a tiež na webe: https://novacvernovka.eu/program

FB event: https://www.facebook.com/events/222382935090055/