Cestovateľské kino: Škótsko (pridané premietanie) @KC Dunaj~

27545477_1957943230901773_3223836269322520423_n
Popis udalosti

Lochnesská príšera, James Bond, Statočné srdce, škola Harryho Pottera… Škótsko však znamená omnoho viac, než len tieto populárne príbehy. Mystická krajina na severe Britských ostrovov ponúka cestovateľom všetko, po čom túžia: od mierne zvlnenej krajiny až po majestátne štíty, vetrom ošľahané ostrovy, rozľahlé jazerá, divoké severné a západné pobrežie, rozprávkové a temné hrady, príťažlivé mestá i príjemné ospalé dedinky, chalúpky, v ktorých sa kúri rašelinou, milých a pohostinných ľudí, ktorí vyvracajú povery o lakomých a šporovlivých Škótoch. Pre veľký záujem je tu ešte jedna šanca vypočuť si o nekonečných možnostiach tejto krajiny od cestovateľky Mirky Badinskej.

Mirka Badinská
vyštudovala cestovný ruch a živí sa ním už viac ako 15 rokov. Cestovať začala po bývalých britských kolóniách od indického Kašmíru až po južnú Afriku. “Všade je niečo zaujímavé, či ste v rušnej metropole, alebo na myse na konci sveta,” hovorí Mirka, ktorá napríklad zbiera fotografie záchodov a po svete roznáša petrogramy od slovenského maliara Petra Rollera.

6. 3. (utorok)
Štart: 17:00 hod.
Lístky: bit.ly/CKSkotsko

Partneri: InterezGEODobré novinyCestovanie po sveteStartitupRadio_FMokocasopisCITYLIFE.SKkamdomestain.baZdolahoreKultúra v BratislavePřednáškomat, Cafe news, BratislavaDen.sk – Bratislavský internetový denník