Coworking weekend academy: Prezentačné zručnosti a storytelling

12932788_561464004015631_1664371280041653991_n
Popis udalosti

Pozývame vás na v poradí už 3 víkendovú akadémiu, tentoraz zloženú z 2 workshopov zameraných na prezentačné zručnosti a storytelling s Ivanom Ježíkom z VOICES!

● Vstup: 9 € / 2 kurzy, prípadne 6 € / 1 kurz
● Dĺžka kurzov: 3 + 3 hod
● Kapacita: 20 ľudí
● Rezervuj si miesto čo najskôr: http://goo.gl/forms/f53IraSD9Z
● Podujatie podporí projekt #Train21 a O2

● Workshop: Storytelling (9:00 – 12:00)
Počúvanie a rozprávanie príbehov je jednou z najprirodzenejších činností. Delíme sa nimi s priateľmi o zážitky, učíme sa, komunikujeme. Poskytujú nám nápady, emócie, myšlienky aj životné lekcie. Aký príbeh je dobrý? Ako také príbehy tvoriť? Účastníci workshopu sa naučia písať a používať príbehy tak, aby ich osobná a pracovná komunikácia bola radostnejšia a efektívnejšia.

Ako to bude prebiehať? Na úvod si prečítame pár krátkych príbehov. Spolu si uvedomíme ich základné prvky a pestré využitie v praxi. Dáme si praktické pravidlá pre písanie príbehov a zľahka zanalyzujeme pár reklamných videí. Na záver si nejaké príbehy sami vytvoríte.

● Workshop: Live Audience (13:00 – 16:00)
Každý z nás občas chce povedať druhým svoj názor alebo sa podeliť o svoje skúsenosti. Je dobre, ak to dokážeme prirodzene, uveriteľne a zdravo sebavedome. Práca niektorých z nás si dokonca doslova vyžaduje prezentovanie pred publikom. Účastníci workshopu sa naučia, ako sa na také situácie dobre pripraviť a ako ich úspešne zvládnuť.

Najprv sa porozprávame, čo znamená vedieť dobre prezentovať. Povieme si hlavné znaky rečníckeho štýlu a vysvetlíme si základné ingrediencie presvedčivého rozprávania. Zanalyzujeme spolu niekoľko videí s rečníkmi a odovzdáme si viacero praktických tipov.

● O lektorovi: Ivan Ježík učil matematiku na Slovensku, vo Švédsku, Rakúsku a Anglicku. Pracoval ako manažér pre internú komunikáciu a elektronické médiá v banke a bol programovým riaditeľom Nadácie Pontis. Od roku 2008 je riaditeľom Voices, nezávislým lektorom a konzultantom. Píše námety pre krátke filmy, lektoruje vzdelávacie semináre, moderuje kultúrne a diskusné podujatia. Podporuje viacero občianskych projektov ako Choices, Jump Slovensko, Train21 či TEDxTrenčín. Má rád otvorenosť a tvorivosť.

————————-

● Kde nás nájdeš:
○ Šaľa, Vlčanská 6 pri autobusovej zastávke Olympia
○ mapa: https://goo.gl/maps/KEDAQT67ztw
○ budova: http://coworking-sala.sk/kde-sme.jpg