Crowdfunding

18765838_1932530203649128_2250389158164216432_n
Popis udalosti

Darca je od nás vzdialený len na dva kliky ;-)

Crowdfunding je na Slovensku iba v začiatkoch, no už podporil projekty za desiatky tisíc eur. V zahraničí funguje ako spoľahlivý nástroj na financovanie podnikania a točí milióny. Princípom je získanie prostriedkov od veľkej skupiny ľudí ochotnej podporiť nápad ešte v štádiu plánov.

Na internete si dnes dokážeme nájsť priateľa či priateľku, objednať na večeru pizzu, kúpiť lístok na vlak a cez zľavový portál či mobilnú appku predplatiť apartmán v Prahe. Tak prečo stále ešte kopec mimovládok zbierkuje offline? Prečo ľudia s dobrými nápadmi vypisujú granty po nadáciách? Povieme si, prečo to robiť inak, ako spraviť dobrý crowdfunding a získať reálne peniaze pre dobré projekty. A Vy si to zamilujete!

Igor Polakovic pracuje viac ako dvadsať rokov v mimovládkach a väčšinu času venuje oblasti fundraisingu – získavania financií od darcov. Jeho pracovné povinnosti ho na pár rokov zaviali na Nový Zéland, odkiaľ priniesol veľa odborných inšpirácií. Sila individuálneho darcovstva je podľa neho väčšia než dary od firiem či granty od štátu. Venuje sa masmobilizácii – spôsobom vťahovania ľudí do kampaní. Okrem založenia darcovskej brány pre mimovládky DARUJME.sk a crowdfundingovej platformy StartLab.sk radí organizáciám v oblasti fundraisingu.