Fin.Techsummit 2018

Popis udalosti

Druhý ročník konferencie Fin.Techsummit predstavuje príležitosť na otvorené diskusie o budúcnosti finančníctva, ktoré dnes vo veľkom ovplyvňujú nové technológie a digitalizácia.

Za účasti renomovaných hostí zo Slovenska, strednej Európy či ostatných krajín Európskej únie budeme diskutovať o aktuálnych výzvach spojených s implementáciou prvkov umelej inteligencie do bankovníctva a finančného trhu, behaviorálnych aspektoch poskytovania finančných služieb, či regulácii prostredia, ktoré je silno ovplyvnené automatizáciou a disruptívnymi hráčmi a prvkami.

Okrem toho bude tento rok výrazne posilnený priestor pre predstaviteľov start-upov, ktorí budú mať možnosť odprezentovať svoje unikátne biznis plány s cieľom získať zaujímavú finančnú odmenu.

Rečníci budú v panelových diskusiách hľadať odpovede na výzvy spojené s prechodom finančných inštitúcií do digitálneho prostredia a zavádzaním umelej inteligencie. Náš exkluzívny partner Tatra banka napríklad predstaví využívanie tvárovej biometrie v bankovníctve. Budeme takisto hovoriť o tom, ako nové technológie prinesú jednoduché riešenia v oblasti behaviorálneho profilovania klientov.

V programe bude dostatočný priestor venovaný diskusiám o tom, ako k novému ekosystému treba pristupovať z hľadiska regulácií a tvorby zdravého a funkčného systému, ale aj možnostiam efektívnej spolupráce fintech spoločností a tradičných inštitúcií či vzniku sandboxu – testovacieho prostredia pre nové spoločnosti.

V neposlednom rade budú predmetom debát aj výzvy spojené so zavádzaním technológie blockchain – či už pôjde o možný prechod na bezhotovostnú spoločnosť, alebo zefektívnenie fungovania finančných inštitúcií – konkrétne poisťovní.

Detailný program konferencie, zoznam rečníkov a ceny lístkov nájdete na www.fintechsummit.sk.

Dátum:

14.11.2018

Miesto:

Hotel Park Inn by Radisson Danube Bratislava