Hackathon: Mestské dáta a ich správa

18275170_1563651277010051_1885111871914570271_n
Popis udalosti

Zúčastni sa hackathonu Mestské dáta a ich správa a pomôž Bratislave lepšie spravovať svoje informácie.

Téma: Mestské dáta a ich správa

Cieľ: cieľom je preskúmať hranice a potenciál otvorených dát mesta Bratislavy. Zúčastni sa hackathonu a vytvor dátové mapy, otvorené databázy pre verejnosť a mesto. Navrhni, čo môže Bratislava robiť lepšie a inak. Pomôž nám preskúmať, aké dáta mesto zverejňuje, aké by zverejňovať malo a aké sú aktuálne problémy pri správe dát v Bratislave. Hackathon spája sily programátorov a právnikov, aby sme informačne otvorili naše mesto.

Dáta: http://bit.ly/mestkedata

PROGRAM:

stručná prezentácia projektu a rámcovanie hackathonu
dátové mapovanie

automatizovanie
aktualizácia
zlepšovanie
databázovanie

slabé miesta – aké problémy sme objavili?
právny výskum

správa dát
licencie

Hackathon sa uskutoční v kaviarni Lab. V prvý deň hackathonu budeme otvorení do polnoci a v sobotu začíname už od ôsmej ráno, aby si mal čo najviac času k dispozícii. Počas celého podujatia bude zabezpečené občerstvenie a prísun kvalitnej kávy :).

Pozadie: Hackathon organizuje občianske združenie Aliancia Stará Tržnica v spolupráci s Labom a Connect Coworking v rámci projektu Shared Cities: Creative Momentum. Aliancia Stará Tržnica je neziskovým občianskym združením, ktoré spravuje Stará tržnica v centre Bratislavy a pracuje na zvyšovaní kvality života v mestách.

Partnermi hackathonu sú:
Goethe-Institut Bratislava, projekt Shared Cities: Creative Momentum, Slovak Governance Institute

Shared Cities: Creative Momentum je európskou kultúrnou platformou, ktorá adresuje aktuálne výzvy európskych miest. SCCM je spoločným projektom partnerov Goethe-Institut (DE), Česká centra (CZ), reSITE (CZ), Vysoká škola výtvarných umení (SK), Association of Belgrade Architects (RS), Hungarian Contemporary Architecture Centre – KÉK (HU), Katowice City of Gardens (PL), KUNSTrePUBLIK (DE), Mindspace (HU), Aliancia Stará Tržnica (SK), Res Publica – Cities Magazine (PL). Spolufinancované z programu Európskej únie Kreatívna Európa.