Internet vecí všade a vo všetkom: Sigfox Challenge Meetup

23231202_1587274154644280_9115837737615457951_n
Popis udalosti

Stretnite sa so zakladateľom jedného z najúspešnejších európskych technologických start-upov – spoločnosti Sigfox. Vytvorte unikátne riešenie pre internet vecí a vyhrajte Challenge, ktorá bude vyhlásená v priebehu večera. Otvoria sa vám tak dvere do neobmedzeného sveta IoT. A pivko je na náš účet!

Hneď na úvodné stretnutie nového diskusného formátu prijali pozvanie odborníci na slovo vzatí.

Christophe Fourtet, vizionár, spoluzakladateľ a technický riaditeľ globálnej spoločnosti Sigfox

Tento pán stál pri zrode viacerých technológií, ktoré zmenili svet. Poslednou je spoločnosť Sigfox, ktorá má za cieľ vybudovať celosvetovú sieť pre internet vecí. Predtým sa jeho kariéra zameriavala na vývoj rádiových technológií vo vedúcich svetových spoločnostiach a podieľal sa na vývoji mobilných hardvérov, z ktorých sa neskôr vyvinuli mobilné telefóny Motorola.
Na diskusii vám prezradí množstvo detailných informácií o technológii Sigfox, globálnom ekosystéme a možnostiach, ako sa dá preraziť v technologickom biznise na svetovej úrovni.

Martin Donoval, riaditeľ projektového strediska na Slovenskej technickej univerzite

V rámci manažmentu výskumných projektov sa tematicky venuje predovšetkým oblasti lekárskej elektroniky, organickej elektroniky a inteligentných smart-systémov. Je členom výskumnej skupiny, zameranej na implementáciu nových organických materiálov či návrh organických senzorov. Ako spoluzakladateľ niekoľkých spin-off spoločností, medzi ktoré patrí spoločnosť NanoDesign, orientujúca sa na rozvoj systémov a zariadení v dynamicky sa rozvíjajúcej oblasti IoT. Naplno sa venuje uplatneniu nových systémov a zariadení v oblasti internetu vecí na európskom trhu. Účastníkom prezradí skúsenosti z praxe o ceste zariadení od výskumu až po certifikáciu.

Martin Komínek, riaditeľ spoločnosti SimpleCell Networks Slovakia

Martin bude okrem moderovania aktívne vstupovať do diskusie s odbornými vedomosťami z budovania prvej celoslovenskej siete pre internet vecí. Manažérske schopnosti preukázal riadením obchodných aktivít v Európe aj na Strednom Východe. V minulosti založil spoločnosť v Dubaji, kde pôsobil ako generálny manažér a prednášal na viacerých významných konferenciách v Dillí či Paríži.
Prezradí vám, ako môžete vyvinúť vlastný unikátny produkt a umiestniť ho v globálnom ekosystéme. Martin bude k dispozícii aj po skončení diskusie na networking a neformálne konzultácie.

Vstupenky si môžete kúpiť tu: https://tickpo.sk/detail/simplecell

Mediálni partneri:
Startitup
PC REVUE