Jozef Végh: Z internátnej izby na Wall Street

13102855_1189989804346197_4303140772708349968_n
Popis udalosti

Milí priatelia, priaznivci a študenti,

Pozývame Vás na poslednú prednášku Maxman University v tomto semestri, na ktorej Vás budovaním firiem od nuly, ich úspešným riadením a udržaním prevedie Jozef Végh.

Byť zamestnancom alebo vykročiť svojou cestou? Alebo nebodaj sa dá zo zamestnania presedlať a vytvoriť vlastný biznis? Ako sa buduje firma od základov na internátnej izbe? Na ktoré trhy sa zamerať a ako zvoliť stratégiu? Na ceste pri budovaní vlastnej firmy sa človek často dostáva do okrajových situácii – ako tieto situácie zvládnuť? Ako vytvoriť udržateľný biznis a ako prekonať svoj tieň a vystúpiť do neznáma? Môže firma zo Slovenska vyvinúť globálny produkt? Má šancu David zvíťaziť nad Goliášom? Na prednáške sa dozviete odpovede na tieto a ďalšie otázky prostredníctvom krátkych príbehov o zlomových momentoch náročnej cesty za medzinárodným úspechom.

Jozef Végh je sériovým podnikateľom, ktorý vyštudoval FEI STU v roku 2000 a hneď potom sa vybral do neďalekej Viedne, aby nabral skúsenosti v medzinárodnej IT firme. Postupne sa vypracoval zo softvérového developera, cez rôzne manažérske role na podnikateľa a technického riaditeľa viacerých nadnárodných firiem. V roku 2005 založil svoje prvé spoločnosti: jednu v oblasti IT a druhú v nehnuteľnostiach, ktoré fungujú dodnes. Má dlhoročné skúsenosti s globálnym biznisom, kúpou a predajom firiem a spoluprácou s venture capital spoločnosťami. Môže sa pýšiť cenou za najlepší softvér z roku 2007 z medzinárodne uznávanej GARTNER konferencie, kde sa dokonca umiestnili pred produktom hviezdy slovenského IT sveta ESETu. Dnes „šéfuje“ IT spoločnosti TECH-ARROW, ktorá pôsobí najmä v západnej Európe a v severnej Amerike. Popri práci sa venuje svojej rodine a športu, hlavne tenisu, plachteniu a cyklistike. Jeho srdcovou témou je podpora detí, aby sa stali ďalším Markom Zuckerbergom alebo Elonom Muskom. Zároveň podporuje slovenské startupy v expanzii na medzinárodné trhy.