Kurz Italic kaligrafie

15665641_1263716247043539_8859482881470636957_n
Popis udalosti

Spoznaj čaro kaligrafie a osvoj si zákonitosti ručne písaného písma. Kurz ti prináša nový výtvarný prejav a vylepšuje tvoje jemné motorické schopnosti! :)

Intenzívny kurz kaligrafie sa zameriava na prácu s písmom italic, ktoré bolo vytvorené v priebehu pätnásteho storočia počas obdobia talianskej renesancie. Vďaka svojej kráse a ladnosti sa radí medzi najpopulárnejšie kaligrafické písma.

ČO SA NA KURZE NAUČÍŠ?
Kurz kaligrafie je zameraný na intenzívne skúmanie a praktické zvládnutie techniky zrezaným pierkom. Vďaka kurzu sa naučíš konštrukčné princípy jednotlivých znakov abecedy a tieto poznatky prakticky premeníš pri vytváraní jednotlivých slov.
Kurz ti prinesie okrem pochopenia konštrukčných princípov znakov abecedy aj poznatky o harmónií, kontraste a svetelnosti písma.
Počas kurzu sa budeme zaoberať aj históriou písma a otázkou, ako vlastné písmo správne digitalizovať. Intenzívny kurz kaligrafie je dobrým základom pre pochopenie zákonov tvorby písma a otvára účastníkovi kurzu dvere do sveta modernej kaligrafie.

PRE KOHO JE KURZ URČENÝ?
Kurz je určený pre začiatočníkov a každého, kto sa zaujíma o tvorivé techniky a nové formy vizuálnej komunikácie. Kaligrafia, alebo písané písmo sa tak môže ľahko stať tvojim novým výtvarným prvkom, priamo konkurujúcim kresbe, či maľbe. Praktizovanie kaligrafie ti prinesie novú formou meditácie, vďaka ktorej si vylepšíš tvoje jemné motorické schopnosti.

ČO NA KURZ POTREBUJEŠ?
Všetky potrebné pomôcky budú na kurze zabezpečené.

LEKTOR: Rudolf Letko

CENA: Early bird ticket – 79€/osoba, predaj do 21.1.2017
Regular ticket – 89€/osoba

MAXIMÁLNA KAPACITA – 12 osôb
V prípade otázok, kontaktuj workshop managera mailom alebo telefonicky, [email protected], 0915411513