Otužovanie metódou Wim Hof

Popis udalosti

Je kúpanie sa v januári v jazere iba hype tejto doby alebo naozaj účinný spôsob ako sa zbaviť stresu, zvýšiť športový výkon a dosiahnuť pevné zdravie?

O význame chladu pre ludský organizmus, benefitoch otužovania a Wim Hofovej metóde sa porozprávame s medzinárodne certifikovaným inštruktorom Viktorom Schillerom.

Metóda Wima Hofa je moderný spôsob, ako sa posilniť imunitu, odolávať chladu a odstrániť stres.
Účinky tejto metódy sú dokázané štúdiami a prekvapujú vedcov po celom svete. Metódu praktikujú aj vrcholoví športovci a olympionici, aby dosahovali vyššie výkony prostredníctvom ovládania svojho tela.

Túto metódu vymyslel Wim Hof, držiteľ 30 svetových rekordov ako napríklad:
– maratón za polárnym kruhom v krátkych nohaviciach
– výstup na KIlimandžáro za dva dni iba v krátkych nohaviciach
– maratón v púšti Namíb bez prísunu tekutín v teplotách 40 stupňov
– pobyt v ľade skoro 2 hodiny

Príďte si vypočuť, ako je možné naučiť sa ovládať váš imunitný systém, zdolať depresiu, či ako sa cítiť príjemne vo vlastnom tele.

Okrem prednášky si budete si budete môcť vyskúšať špeciálne dýchanie, ktoré vám pomôže zastaviť tok myšlienok a prerušiť stres.

Speaker Viktor Schiller
Viktor už vyše dekády skúma hranice svojho tela a mysle kombináciou Wim Hof Method, taoistickej jógy, pôstov a pobytov v tme. Troj týždňový pobyt v tme, päť týždňový pôst, týžden suchého pôstu (bez akejkoľvek vody), zimné výstupy na vrcholky hôr v šortkách, pokus o Guinessov rekord v najdlhšom zotrvaní pred idúcim snežným delom a iné výkony mu dali veľa skúseností a informácií o ľudskom tele a mysli.

Viac info o Wim Hof metóde https://www.wimhofmethod.com/ a Viktorovi https://viktorschiller.sk/