POMALO ~ Festival udržateľnosti

Popis udalosti

Dajme šancu udržateľnosti! Ukážme spolu rešpekt k prírode, poctivej práci, humánnemu a etickému prístupu. Dnes, viac než inokedy, si uvedomujeme dôležitosť zodpovednosti za naše kroky, ako jednotlivcov, aj ako spoločnosti. Ukážme sebe aj okoliu, že spolu to dokážeme! Festival udržateľnosti rastie a my vám s radosťou prinášame ďalšie, už dvojdňové!, pokračovanie. U nás nájdete a spoznáte lokálnych propagátorov slow fashion, zero waste, etickej módy, udržateľného dizajnu, fair trade, eko, bio aj vegan. Zoznámte sa s výrobcami, dizajnérmi a značkami, ktoré spĺňajú kritéria pomalého životného štýlu a rozšírte si obzory s organizáciami, ktoré sa venujú rozvoju týchto činností.

~ Festivalové dni nám spríjemní oddychová zóna s neodolateľne pohodlnými tuli vakmi, detský kútik či chutné vegetariánske a vegánske občerstvenie. Súčasťou podujatia bude obľúbený SWAP (vzájomná výmena oblečenia). Návštevníkov čakajú zaujímavé prednášky odborníkov z rôznych oblastí a diskusie s osobnosťami udržateľného životného štýlu, ale aj všakovaké workshopy, na ktorých sa budú napríklad vyrábať rôzne ekologické výrobky. Spolu so značkou Curaprox budeme recyklovať staré kefky a s mobilným operátorom Orange staré mobilné telefóny a batérie. Chuťové poháriky sa vybláznia aj pred tržnicou, kde bude prebiehať Street Food Park.

~ V prípade, že by ste sa chceli prihlásiť na Pomalo alebo by ste mali nápad, ako ho obohatiť, neváhajte a kliknite tu: bit.ly/PomaloSpoluprace3

~ Spoluorganizátormi a garantmi podujatia sú Fashion Revolution (Fashion Revolution Czech Republic and Slovakia) a INCIEN (Inštitút Cirkulárnej Ekonomiky) a Nosene.

17. – 18. 10. 2019
Štv: 14:00 – 20:00 hod.
Pia: 14:00 – 20:00 hod.
Stará tržnica, Námestie SNP 25

Vstupenky v predpredaji:
4€ na oba dni: bit.ly/VstupenkyPomalo3

Vstup na mieste festivalu Pomalo:
3€ na jeden den / 5€ na oba dni

Deti do 12 rokov majú vstup na podujatie zadarmo.

Pomalo – festival udržateľnosti si pre teba pripravil množstvo zaujímavosti a teší sa už na teba!