Pomoc psychológa v online svete | Marek Madro

Popis udalosti

Milí priatelia, priaznivci a študenti,

na poslednej prednáške #MaxmanUniversity v tomto semestri sa pozrieme do hlavy Mareka Madra, ktorý nám príde porozprávať o tom, ako aj s jeho kolegami zachraňuje životy cez internet.

*Marek Madro*
*Pomoc psychológa v online svete*

Marek je psychológom, zakladateľom a programovým riaditeľom občianskeho združenia IPčko. V roku 2012 založil internetovú linku dôvery pre mladých ľudí s názvom IPčko, ktorá pomohla mladým ľuďom už 100 000 – krát. Profesionálne sa venuje využitiu fenoménov virtuálneho sveta v prospech mladých ľudí a je expertom na pomoc v akútnych krízových situáciách. Okrem iného stojí aj za projektami DOBRÁ LINKA, Online terénna práca, nenormálne.sk a Virtuálna Generácia, pričom za svoje dobrovoľnícke projekty dostal množstvo ocenení. Marek je taktiež predsedom Asociácie liniek pomoci, lektorom a supervízorom.

Mladí ľudia sa čoraz častejšie ocitajú vo chvíľach, kedy sa cítia sami, majú strach, zažívajú úzkosť, alebo nevedia ako ďalej. Marek nám počas jeho prednášky prinesie svedectvo partie mladých vyškolených psychológov, ktorí fenomény internetu a sociálnych sietí vnímajú ako príležitosť byť týmto ľuďom nablízku. Väčšina z nich sú dobrovoľníci, ktorí svoju prácu považujú za úžasné dobrodružstvo s výsadou zasiahnuť v správny čas a znova naštartovať životy. Na svoju prácu využívajú moderné odborné metódy a postupy, fandia mladým a sú fascinovaní ich silou a chuťou bojovať o lepší svet. Marek nám povie o niektorých jednoduchých princípoch a nástrojoch, vďaka ktorým môže ľuďom v online priestore pomôcť ktokoľvek z nás.

Vstup je voľný, všetci ste vítaní, stačí prísť a „pozrieť sa do hlavy“ Mareka Madra.

Ak chcete mať pravidelné informácie o ďalších prednáškach a témach, prihláste sa do nášho mailinglistu: eepurl.com/dHLjjX
Minulé prednášky nájdete vo video archíve: tinyurl.com/youtubearchiv
Prednášku podporil Startitup.

Tešíme sa na vás.
Tím Maxman Consultants