Prečo sa zo slova „startup“ stala nadávka?

22135564_1479068428853029_7447859721185495371_o
Popis udalosti

Ďalšia panelovka je TU! Dnes má už skoro každý nejaký „startup“. Toto slovo sa začalo tak používať, že niektorí ľudia už chytajú averziu. Je každý, kto si založí svoj biznis, startupista? Prečo je také trendy ním byť? A celkovo o tom, ako to na Slovensku v tejto oblasti funguje, prídu porozprávať naši hostia.

Pozvali sme naozajstných špecialistov. :)

Prvým hosťom je Michal Štencl, ktorý stojí za založením Sygicu. Britská stanica BBC označila Miša za muža, ktorý stojí za jednou zo svetovo najúspešnejších aplikácií. A jeho názory na startupy zverejnil aj najväčší technologický americký portál – TechCrunch.

Druhým hosťom je Jaroslav Lupták. Jaro je spoluzakladateľom Neulogy Ventures, fondu rozbehového kapitálu so sídlom v Bratislave. Je spoluzakladateľom StartupAwards.sk, každoročnej súťaže pre začínajúce technologické firmy a zároveň najväčšieho startup podujatia na Slovensku.

Tretím hosťom je Michal Nešpor. Michal je partner v Crowdberry, slovensko-českej equity crowd-investingovej platforme, kde má na starosti investície do startupov. Má viac ako 10 rokov skúseností s prácou so startupmi. Pripravoval a sprevádzal mladé technologické firmy procesom hľadania a vyjednávania s inštitucionálnymi Venture Capital a súkromnými Business Angel investormi.

Príď si vypočuť názory týchto troch pánov na startupový ekosystém na Slovensku.

Ďakujeme našim partnerom Slovenskej Sporiteľni, SBA a Launcheru

Tešíme sa na teba

Lístky TU: https://www.eventbrite.co.uk/e/preco-sa-zo-slova-startup-stala-nadavka-tickets-38456677959