Prokrastinácia – odkladanie povinností

25488168_1260347840733403_6984239771512983088_o
Popis udalosti

Prokrastinácia
Prokrastinácia = patriaci zajtrajšku
Odkladáme to, čo je aj tak neodložiteľné.

Máme tu nový rok a sním novoročné predsavzatia, plány, ako aj veci, ktoré chceme doriešiť a vykročiť ďalej. Realita je však častokrát taká, že ku koncu roku zistíme, že sme tie dôležité úlohy len odsúvali a náš čas premárnili. Práve preto začíname našu sériu workshopov v roku 2018 témou Prokrastinácia, ktorý Vám objasní, ako s ľahkosťou a radosťou vyriešiť, čo si stanovíme.
Prokrastinácia znamená odkladanie či odsúvanie úloh a povinností na neskôr. Nemusia to byť vždy nepríjemné úlohy, či povinnosti. Prokrastinátor bude často pokojne robiť veľa iných aktivít a čas získaný odložením konkrétnej úlohy tak využije efektívne. Veľa z nich sa však ukráti o čas „produktmi dnešnej doby“ a strávi ho na internete či sociálnych sieťach, len tak.

Prokrastinácia neznamená, že sme leniví. Prokrastinácia súvisí vždy s konkrétnym úlohou alebo povinnosťou, ktorú je potrebné splniť v určitom časovom horizonte.
Najčastejším problémom je, že nevieme začať a dokončiť to, čo nás aj tak dobehne. Vieme, že to musíme raz spraviť, avšak máme nevysvetliteľný pocit, že to nejde. Čim dlhšie vec odkladáme, tým viac v nás rastie úzkosť, čo ešte znásobuje vyhýbanie sa povinnosti. Pridružuje sa pocit zlyhania a nevieme vypnúť v sebe ten pocit, že nás to stále čaká. A takto sa dostávame do kruhu, z ktorého nevieme von alebo nás to stojí priveľké úsilie.
Poznáte ten pocit úľavy, keď si vyškrtnete konečne to, čo Vás ťažilo a zožieralo týždne, mesiace, niekedy aj roky? A čo tak mať len tento pocit, bez toho utrpenia, ktoré tomu predchádzalo?

Pozývame Vás na náš workshop, na ktorom Vám poradíme:
Ako neprokrastinovať
Ako konečne začať
Ako mať chuť do plnenia úloh
Ako si správne stanoviť ciele
Ako efektívne plniť stanovené úlohy
Ako sa zbaviť časového tlaku

Workshop „Prokrastinácia“ bude prebiehať 18.1. 2018 o 18:00 hod.,na ulici Mierová 56 v Bratislave (Ružinov) pod vedením skúsenej koučky a lektorky Mgr. Silvie Langermann, ACC.

Cena workshopu je 18,- EUR s DPH.
Nahlasujte sa na [email protected] a volajte 0948 168 011, 0911 467 629 :)
Tešíme sa na Vás!
Partner podujatia je StartitUP :) a Meeto
foto: www.pexels.com