Remeselný Trh v Starej tržnici

26904467_1791577511145502_1583606415857829893_n
Popis udalosti

Festival poctivej tvorby a ľudového umenia! Privítajte s nami jar s autentickou folklórnou kultúrou v tradičnom aj netradičnom prevedení. Vychýrení remeselníci sa stretnú pod jednou strechou, aby nám predviedli jedinečnosť, kvalitu a pestrosť ľudových ručných prác. Trojdňový festival nás tematicky naladí na blížiacu sa Veľkú noc a ponúkne aj množstvo kreatívnych nápadov na oslavu tohto sviatku.

Majstri mnohých remesiel ako drotárstvo, hrnčiarstvo, splsťovanie, výroba drevených misiek so sústruhom či šúpolových bábik predvedú počas tohto festivalu svoje výrobne techniky. Niektoré z techník ako zdobenie kraslíc, zapletanie vrkočov či pletenie korbáčov nás naladia na blížiace sa sviatky.

Na trhu nás čaká aj zaujímavá prednáška o modrotlači s Matejom Rabadom, ktorý nám túto zaujímavú techniku farbenia látky ukáže aj naživo. Súčasťou programu bude aj kultúrna časť, ktorá prinesie fujarový koncert pod vedením Jána Cerovského, koncert známych Vrbovských víťazov aj vystúpenie detského folklórneho súboru Červené Jabĺčko, ktoré vedú dlhoročné sólistky slávneho SĽUK-u. Na svoje prídu aj ratolesti v predstavení hudobno – bábkového divadla Féder Teáter O príšerne krásnej princeznej, v bábkovej divadelnej hre O čertovi Kolofónovi a čítačke Braňa Jóbusa. Krásy slovenskej ľudovej tvorby nám rozkvitnú na výstave krojov, ktorá sa koná v spolupráci s Ústredím ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV). Čaká nás aj Výstava o nehmotnom kultúrnom dedičstve Slovenska od Centra pre tradičnú ľudovú kultúru.

Na Remeselnom trhu sa môžete stretnúť s týmito predajcami: bit.ly/RemeselnyTrhPredajcovia

Pred Starou tržnicou bude po celý čas prebiehať Street Food Park, takže okrem bohatého programu a nákupov sa aj dobre najete.

Str: 14.00 – 21.00 hod.
Štv: 14.00 – 21.00 hod.
Pia: 14.00 – 21.00 hod.

Vstup: 2€ (na mieste / platí na tri dni), deti do 12 rokov zadarmo

Afterpárties:
Veselica #1 @Dunaj~Bar
Veselica #2 @Dunaj~Bar
Party like Gatsby w/ Mydy Rabycad @KC Dunaj~

Hlavní mediálni partneri: StaritupOdzadu.sk