Special Playpark Workshop – Idea Generation Lab

28577939_1555544104495213_6167027212640646509_n
Popis udalosti

V pondelok 19. marca a utorok 20. marca máme pre Vás pripravený Special PLAYPARK workshop >> IDEA GENERATION LAB s odborníkom Andrejom Rybovičom.

O workshope
Deň 1 (19.3.2018)
Prvý deň worskhopu s lektorom Andrejom Rybovičom bude zameraný na zvýšenie inovačného povedomia. Účastníci sa dozvedia a počas workshopu precvičia inovatívne prístupy k riešeniu problémov, čo je základ vytvorenia podnikateľského projektu. Podujatie je rozdelené na dve časti. V prvej časti sa účastníci dozvedia o typoch inovácii a ako inovácie vznikajú. V druhej časti sa účastníci rozdelia do tímov a budú aktívne pracovať na rozvoji nápadu. Na záver účastníci odprezentujú výstupy v podobe rozpracovaného riešenia zadefinovanej problematiky. Celé podujatie sa bude viesť v duchu vlastnej práce, zábavy a získaných vedomostí aplikovaných v praxi.

Deň 2 (20.3.2018)
Druhý deň sa účastníci workshopu oboznámia s možnosťami, ktoré im ponúka Playpark Bratislava pri rozvoji ich podnikateľského projektu. So skúsenosťami z prvej tréningovej periódy Playparku sa v diskusnom fóre podelia jej absolventi ako aj mentori a porotcovia (investori). O svojich začiatkoch, zlyhaniach aj úspechoch prídu porozprávať aj úspešné start-upy z prostredia ekonomických ako aj sociálnych inovácií.

Cieľ:
Deň 1
Cieľom podujatia je predstaviť účastníkom spôsob, ako môžu inovatívne pristupovať k rozvoju podnikateľského nápadu a využívať dostupné a inovatívne nástroje, ktoré sa využívajú vo svete.

Deň 2
Cieľom podujatia je predstaviť účastníkom ponuku programu Playparku Bratislava a prínos, ktorý môže mať pre ich podnikateľský nápad.

Obsah:
Deň 1
– Teoretická časť: Krátka prednáška o tom, ako vznikajú inovácie a aké typy inovácii existujú (45 min).
– Praktická časť: Rozvoj nápadu v tímoch – analýza problematiky a vytvorenie jednoduchého obchodného modelu (2,5 hod). Záverečná prezentácia (30 min).

Deň 2
– Čo ponúka program Playparku Bratislava?
– Ako sa zapísať do Playparku Bratislava?
– Čo mi priniesol Playpark Bratislava?
– Ako vybudovať úspešný start-up?

O lektorovi:
Andrej Rybovič – je spoluzakladateľ startupu MindBox VR, s ktorým absolvoval akceleračný program Startup Yard v Prahe. Venuje sa rozvoju podnikania a podpore podnikateľov. Radil pri rozbehu viacerých startupov. Pomáha začínajúcim podnikateľom, startupom ale aj firmám aplikovať princípy lean startup, customer development a správne validovať nápad. V minulosti bol spoluorganizátor víkendového startup podujatia v Žiline a pôsobil ako lektor a koordinátor univerzitného programu Povolanie podnikateľ.

KEDY?
• Deň 1 (19.3.2018, 15:00 – 19:00 hod.)
• Deň 2 (20.3.2018, 16:00 – 18:00 hod.)

KDE?
• PLAYPARK BRATISLAVA / Univerzitný technologický inkubátor STU, Pionierska 15, Bratislava (miestnosť č. 216, 2. poschodie)

REGISTRÁCIA
Viac info a registrácia na workshop tu ➡ https://goo.gl/forms/YopbwVqhczo7nck13

Pre viac info o Playparku klikni sem ➡ www.sbagency.sk/ceriecon-playpark

Účasť je BEZPLATNÁ.