Startitup na Grape: Dá sa uživiť módou na Slovensku?

20728765_1429500447143161_4477632215199587801_o
Popis udalosti

Pri príležitosti festivalu Grape sme si pre teba pripravili zaujímavú diskusiu s témou: Dá sa uživiť módou na Slovensku? Známe lokálne značky nám prídu porozprávať o tom, aké je to založiť vlastný biznis a podnikať v oblasti fashion.

Tešiť sa môžeš na Fusakle, Maszaryk a Wakivaky.

Hostia: Ján Anguš, Dominika Podolanová, Matúš Molnár
Čas: 11.08. (piatok) / 18:00
Miesto: Urban Market 2017 (Summer Edition) na Grape Festival 2017

Ján Anguš > Fusakle
Na strednej študoval baníctvo a geológiu, na vysokej aplikovanú ekonómiu a programovanie a po škole sa venoval marketingu. Nakoniec však išiel úplne inou cestou a otvoril si bistro v Bratislave. Po 6 rokoch v gastro biznise zatúžil po zmene a keďže móda ho vždy bavila, začal rozmýšľať, čo môže nášmu trhu priniesť. A tak vznikli farebné ponožky.

Dominika Podolánová > WakiVaky
Dominika Podolánová založila WakiVaky ešte na vysokej škole ako školský projekt, z ktorého nakoniec vznikol reálny biznis. WakiVaky sú ručne šité vaky na chrbát, vyrábané recykláciou alebo redizajnom rôznych kúskov oblečenia – tzv. upcykláciou. Na ich výrobu sa využívajú už nepotrebné materiály, ktoré by inak skončili v koši. Takto dostanú druhú šancu a zmenia sa na originálny wakivak.

Matúš Molnár > Maszaryk
Spodné prádlo, ktoré bojuje proti konfliktom a nesie meno Maszaryk. Maszaryk je „nadnárodný projekt“ z rúk Bratislavčanov Matúša a Mišky, ktorí vyrábajú spodné prádlo, ktoré má umierniť konflikty medzi štátmi. Či už sú to konflikty vojnové alebo iné, Maszaryk sa snaží ukázať, že medzi nami nie sú žiadne rozdiely a konflikt nie je rozhodnutím bežného občana.

Ďakujeme našim partnerom: Launcher, SBA, Slovenská sporiteľňa, Sygic