Startup Weekend Banská Bystrica

26240311_1670502179663191_8897599105762721356_o
Popis udalosti

NAJKRAJŠIE CELOSVETOVÉ PODUJATIE UŽ AJ V BANSKEJ BYSTRICI
Čaká nás víkend plný motivácie, projektov, nápadov, súťaženia a talentov. Máme pre vás mnoho prekvapení, motivačných spíkrov a kopec dobrého občerstvenia, či kvalitných priestorov. Všetky informácie budeme dopĺňať v priebehu na nástenke udalosti.

Kto, čo, kedy, kde?

Tím organizátorov z Banskej Bystrice sa pustil do ambicióznej organizácie druhého ročníka Startup Weekend Banská Bystrica, ktorý sa uskutoční v dňoch od 23. februára do 25. februára 2018. Podujatie sa uskutoční v priestoroch Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov UMB Banská Bystrica.

Kto sa môže zúčastniť?

Startup Weekend Banská Bystrica je otvorený pre všetkých. Hlavnou cieľovou skupinou sú aktívni, podnikaví jednotlivci alebo skupiny, ktorí majú záujem overiť si svoje zručnosti, resp. získať nové a spolu s nimi aj skúsenosti a kontakty s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi. Zaregistrovať sa môžu profesionáli aj študenti z rôznych oblastí, dizajnéri, vývojári, projektoví manažéri, právnici, účtovníci, marketingoví odborníci … ak chcú inovovať a uspieť, musia sa spojiť, vytvoriť tímy a spolupracovať.

Koncept

V piatok večer sa účastníci stretnú a na základe krátkych prezentácií sa pokúsia vytvoriť tímy. Správne zvolené a namiešané skupiny by mali mať ambiciózny nápad a členov zameraných na rôzne oblasti – od vývojárov, cez finančníkov, až po marketérov. Takto poskladaný tím má veľkú šancu na úspešnú prípravu a realizáciu projektu.
V sobotu budú tímy pracovať na projektoch. Pomocnú ruku im podajú mentori – odborníci z praxe, s ktorými jednotlivé tímu budú môcť konzultovať rôzne aspekty ich projektu a ktorí ich môžu nasmerovať správnym smerom a urobiť správne rozhodnutia. Priestory školy budú pre tímy otvorené 24 hodín, takže pokračovať v práci bude možné aj v noci a až do nedeľného rána. V nedeľu budú mať tímy čas do 14h na prípravu finálnej prezentácie – pitch. Záverečná časť sa uskutoční v priestoroch auly univerzity, kde tímy budú mať 5 minút na prezentáciu svojho projektu a pokúsia sa presvedčiť porotu odborníkov. Porota je zložená z business angels, vedúcich pracovníkov, riaditeľov škôl a odborníkov z rôznych oblastí.

Ako sa zúčastniť?

Registrácia priebeha na webových stránkach Startup Weekend Banská Bystrica,https://www.eventbrite.com/e/techstars-startup-weekend-banska-bystrica-0218-tickets-41464972850. V cene budú mať účastníci zahrnuté jedlo od piatkového večera do nedeľného večera (raňajky, obed a večera). Taktiež dostanú tričká s logom podujatia a rôzne darčeky od našich sponzorov.

Cieľom podujatia je počas víkendu vytvoriť komunitu záujmu a nadšenia pre podnikanie, kde emócie a vzťahy sú silným nástrojom spolupráce medzi profesionálmi a študentmi zo všetkých oblastí.

Startup Weekend Banská Bystrica – zábava a práca na jednom mieste

Zábava a dobrá nálada sú kľúčom k úspechu. Partnerstvo s kľúčovými firmami a organizáciami prispeje k hladkému priebehu podujatia.

Celosvetové hnutie

Startup Weekend je globálne celosvetové hnutie aktívnych a podnikavých ľudí, ktorí sa neboja výziev a pustia sa do úspešného podnikania prostredníctvom hry, ktorá sa však môže zmeniť na realitu. Máme do činenia s najväčšou komunitou tohto druhu na svete, s viac ako 1300 podujatí vo viac než 110 krajinách po celom svete v roku 2015. celosvetovo sú tieto podujatia podporované gigantmi ako Google, Microsoft, Coca-Cola a Kauffman Foundation. Hlavné sídlo tejto neziskovej organizácie je v Seattli (USA), ale organizátorov a facilitátorov Startup Weekend možno nájsť vo viac ako 200 mestách po celom svete. Od Mongolska po Južnú Afriku, od Londýna cez Brazíliu, všade tam sa stretávajú podobne naladení ľudia, aby počas jedného víkendu vytvorili niečo výnimočné. Chceme toto unikátne podujatie organizovať v Banskej Bystrici a podporiť ľudí v ich tvorivosti, inovatívnosti a podnikavosti.