TECH Talks Bratislava

screen-shot-2018-04-02-at-23-42-40
Popis udalosti

Techloop pozýva všetkých IT profesionálov a technologických nadšencov na historicky prvé bratislavské TECH Talks: večerné meetupy pre IT komunitu! Tentokrát na tému: Umelá inteligencia a machine learning.

Čo ťa čaká

Môžeš sa tešiť na Jiřího Maternu, ktorý bude hovoriť o príležitostiach, ktoré prináša umelá inteligencia a o hlavných výzvach pre jej využitie v praxi. Čoskoro prezradíme aj identitu druhého speakera.

Keď načerpáme znalosti, presunieme sa do networkingovej časti večera – pretože nie je nad offline pokec so super ľuďmi, ktorí s tebou idú na rovnakej vlne. Okrem super atmosféry ťa čaká aj niečo dobrého na zub, fajn pitie a príležitosť spoznať ľudí, ktorí stoja za Techloop.

Čo (a od koho) sa dozvieš

Jiří Materna

Jiří je špecialista na strojové učenie s viac, než 10 rokmi praxe s jeho aplikáciou v priemysle. Medzi rokmi 2008 a 2017 pracoval v spoločnosti Seznam.cz, teraz je na voľnej nohe a ponúka vývoj machine learning riešení na mieru. Je zakladateľom konferencie Machine Learning Prague a vzdelávacieho programu Machine Learning College, technologický mentor ve StartupYardu a autor prvého českého blogu o strojovom učení www.mlguru.com.

TECH Talks téma: Miľníky a výzvy umelej inteligencie dneška

O umelej inteligencii sa v poslednej dobe hovorí ako o obrovskej príležitosti, ale aj ako o hrozbe. Umelá inteligencia v takej podobe, akú ju dnes poznáme má ale k tej zo sci-fi literatúry naozaj ďaleko. V prednáške sa zameriam na popis praktických problémov, ktoré súčasná umelá inteligencia vie riešiť dobre, na úskalia, ktoré nastávajú pri snahe používať umelú inteligenciu v praxi a aj na to, aké výzvy je potrebné ešte vyriešiť.

Druhého speakera čoskoro odhalíme :)