Urban Market 2017 (Winter Edition)

22894170_1600807786641600_2015888506610435280_n
Popis udalosti

Urban Market je popredným kultúrno-spoločenským podujatím, ktoré v sebe spája živý dizajnový trh súčasnej umeleckej a kreatívnej tvorby, prezentáciu profesionálnej módy, dizajnu a umenia, ako aj pestrý kultúrny program, edukačné aktivity a tvorivých ľudí z rôznych odvetví umenia v jednom čase na jednom mieste. V roku 2017 budeme prezentovať a spájať komunitu tvorivých ľudí už osem rokov. Urban Market 2017 (Winter Edition) sa uskutoční v industriálnej stavbe Mlynica v bratislavskom Novom meste.

MIESTO: Mlynica
Po troch vydaniach na Fakulte architektúry sa Urban Market 2017 (Winter Edition) presúva na nové, neokukané miesto. Industriálny projekt Mlynica, ktorý slúžil od 60-tych rokov do Nežnej revolúcie na výrobu pórobetónu, bude počas tejto edície naším štýlovým domovom. Tento výnimočný projekt je unikátnym príkladom toho, že staré industriálne budovy nemusia nevyhnutne zostať spustnuté či definitívne zaniknúť. Investor v spolupráci s architektmi z renomovaného architektonického ateliéru gutgut spustili na jar roku 2016 rekonštrukciu a modernizáciu priestorov. Nechali tak vzniknúť Mlynicu – priestor, ktorý sa stane platformou pre komunitný život, kreatívnu prácu, ale aj miestom pre rozmanité spoločenské podujatia. A jedným z prvých podujatí, ktoré sa v tomto jedinečnom priestore budú konať, je Urban Market. www.mlynica.com

TÉMA: Minimal
Striedmosť je slovo, ktoré dnešnú uponáhľanú dobu určite nevystihuje. Preto sme sa rozhodli pre trochu netradičný krok – ukázať predvianočné obdobie ako časť roka, kedy je dobré sa zamyslieť a nerobiť unáhlené rozhodnutia. Počkať a klásť si otázky. Ako to už býva zvykom, posledné vydania Urban Marketu mávajú svoju tému. Tou aktuálnou bude MINIMAL. Nie však iba ako estetická forma alebo spôsob umeleckého vyjadrenia. Minimálny môže byť aj náš vplyv na životné prostredie – napríklad prostredníctvom výrobkov, ktoré nakupujeme. Ukážeme, že kvalita je naozaj viac ako kvantita. Zaostríme na značky a firmy, ktorých princípom je ekologická či lokálna výroba, trvalo udržateľný rozvoj alebo recyklácia. Predstavíme však aj tvorcov, ktorých výrobky charakterizuje láska ku striedmemu dizajnu. Ak ste sa v predošlých riadkoch našli, veľmi nás to teší. Určite nám to dajte vedieť. Spolu vytvoríme Urban Market, ktorý bude stáť za to.

 

VSTUPNÉ
Permanentka: 5 €
Dostupná iba do 8. decembra 2017 v predpredaji a na mieste. Permanentka oprávňuje držiteľa na vstup počas celého víkendu.

Denné vstupné
*Piatok: 2 €
*Sobota: 4 €
*Nedeľa: 2 €
Denné vstupné oprávňuje držiteľa na vstup iba v konkrétny deň, kedy bolo zakúpené. Platí sa iba na mieste pri vstupe na podujatie.