Všetko je o peniazoch – Money talk pre Športovcov

Popis udalosti

Niektorí športovci sú známi počtom padnutých košov počas sezóny, počtom vyhraných Stanley Cupov a tým, že sa radi hádajú s rozhodcami. A potom je tu väčšina športovcov, ktorí sú známy tým, že vedia minúť čo najväčšie množstvo peňazí, za čo najkratšiu dobu. Premrhali svoje milióny vďaka zlým rozhodnutiam, prestreleným výdavkom a zlému finančnému plánovaniu. Finančné bláboly…veď to poznáme, aj my nešportovci. Treba si nastaviť budget, netreba míňať na Double Chocolate Pumpkin Spice Late Extra Soy Milk Decaf v Starbuckse a sem tam si treba odložiť (najlepsie ešte pred výpredajmi v Zare). Hmmm…ťažká to úloha. Hlavne keď je človek zvyknutý na kávičky v Eurovejke, frajerka má procedúry na týždennej báze a Instagram už dávno nereflektuje reálny stav kreditky.

Nie je to len problém hokejistov a futbalistov, ktorí mali raz autá, byty, reťázky… a zrazu robia vo fabrikách na gumu. Len taká úsmevná štatistika od Amíkov: 78% hráčov Amerického futbalu (NFL) sú buď v bankrote alebo sú skoro švorc do dvoch rokov čo skončia kariéru a 60% z ich kolegov z NBA sú hotoví do 5tich rokov, čo zavesia posledný kôš. Otázka je, že prečo? Prečo si kupujú živé tigre, machové steny do bytov a chcú byť v klipe Majka Spirita? Lebo sú to športovci a tí sa väčšinou riadia inštinktami.

Ďalším faktorom je aj to, že kariéra priemerného profesionálneho basketbalistu, futbalistu a basebalistu je cca 4.5 rokov. Takže ako si športovec vie počas týchto blink blink časov na seba zarobiť a ešte aj myslieť na budúcnosť?

Lets talk about it.

V diskusii s bývalými tenisovými hviezdami Klaudiou Malenovskou a Martinou Suchou si prezradíme ako minuli svoje peniaze oni, a prečo neskončili ešte na ulici.

Hosťami budú aj špecialisti z rôznych finančných inštitúcii, a dokonca veľká rarita – hosť športovec, ktorý si svoje financie zmenežoval ako pán.

Venue Partner: Campus Cowork
Media Partner: Startitup