ZAPOJ SA!

900x55021
Popis udalosti

 

S energiou o energii – to je podnázov jednodňového podujatia ZAPOJ SA!, ktoré sa po Košiciach a Bratislave tentokrát uskutoční v Banskej Bystrici. Ako vzniká energia? Aké je jej využitie? Ako ňou možno šetrnejšie zaobchádzať? Vieme dostatočne využívať alternatívne zdroje energie? To sú otázky, na ktoré sa pokúsime podať odpovede na podujatí ZAPOJ SA! Pripravili sme pre vás v SC Europa interaktívne stánky aj zábavný program. Vystúpi Miroslav “Bruise” Žilka (člen skupiny Old School Brothers) aj so svojou choreografiou Planéta Zem, ktorá poukazuje na dnešný konzumný svet.

Návštevníci si budú môcť zblízka pozrieť elektromobil BMW 300e, ktorý spája jedinečné jazdné vlastnosti typické pre automobilku BMW s technológiou budúcnosti. Auto pre podujatie poskytla spoločnosť LION CAR Banská Bystrica.

Predstaví sa Zelený bicykel, ktorý svojim bike sharingovým projektom bojuje proti smogu, preplnenej mestskej premávke a za zdravší životný štýl.

Ďalej uvidíte slovenský drevený počítač Xerry či nápadité recyklované modely značky NOSENE. Ako to všetko súvisí s energiou a šetrením jej zdrojov Vám prezradí moderátor Gregor Mareš, ktorý má k týmto témam blízko. Príďte si s nami zasúťažiť, otestovať svoje vedomosti a možno sa aj niečo nové o energii dozvedieť. Tešíme sa na vás od rána v SC Europa v Banskej Bystrici.