ČLÁNKY KOMUNITA EVENTYLIVE VIDEÁ

Eventy

dnes / 20:00 / Bratislava

Cestovateľské kino: Havaj @KC Dunaj~

Close

Cestovateľské kino: Havaj @KC Dunaj~

Bratislava

Vstupné 4 €

 • KC Dunaj Nedbalova 3, 81101 Bratislava, Slovakia
 • 25.07.2017

Popis

Žiť svoj sen. Na súostroví Havaj žiadny zázrak, práve naopak, každodenná realita. V krajine obklopenej Tichým oceánom nájdete snáď všetko, čo hľadáte – úchvatné koralové útesy, nádherné pôvodné dažďové pralesy, lávové púšte, rozprávkové pláže, tropické údolia, fascinujúci vulkanický národný park, aktívne sopky, ihličnaté lesy aj vysokohorské pásmo. Spoznajte krajinu, kde vás privítajú voňavým lei vencom, kde i palmy tancujú hula, kde si surfisti plnia svoje sny, kde je stále cítiť spiritualitu dávnych kultúr a kde sú ľudia až zázračné milí. Našim havajským sprievodcom bude cestovateľ Adrián Drugda. Aloha cestovatelia!

Adrián Drugda
je rodák z Bratislavy, ktorý ako profesionálny sprievodca brázdi mnohé exotické krajiny. Na tento cestovateľský kolotoč nastúpil pred jedenástimi rokmi a odvtedy prešiel viac ako 50 krajín sveta. Má rád dobrodružstvo a tvrdí, že človeka najviac obohatí cestovanie, ale len pokiaľ môže kultúru inej krajiny pochopiť nielen hlavou, ale aj srdcom.

25. 7. (utorok)
Štart: 20:00 hod.
Lístky: bit.ly/PredpredajHavaj

03.08.2017 / 18:00 / Bratislava

Workshop: Tréning pamäte

Close

Workshop: Tréning pamäte

Bratislava

Vstupné 18 €

 • Coaching-poradna Mierová 56, 81105 Bratislava, Slovakia
 • 03.08.2017

Popis

Workshop z 13.7 sme na podnet niekoľkých účastníkov presunuli na 3.8. a stále máme voľné miesta. :)
Pamäť je ako svaly. Ak ju prestaneme používať, postupne začne ochabovať. Veľmi dobrou správou je, že pamäť dokážeme trénovať. Príďte na workshop Tréning pamäte, kde sa budeme rozprávať o:
– základnom fungovaní pamäte
– Stroopovom teste
– mnemotechnických pomôckach a i.

Naučíme Vás jednoduché techniky, ako pamäť trénovať a ako si zlepšiť pamäť v dlhodobom horizonte.

Príďte vo štvrtok 13.7.2017 na workshop Tréning pamäte, ktorý bude viesť Mgr. Silvia Langermann, ACC.

Workshop bude prebiehať na ulici Mierová 56 v Bratislave (Ružinov). Cena workshopu je 18 EUR s DPH.

Píšte nám na [email protected] a volajte na tel. čísle 0911 467 629 :)
Tešíme sa na Vás!
Partner podujatia je StartitUP :)

09.08.2017 / 21:00 / Banská Štiavnica

19. Letný filmový seminár 4 živly: VIERA

Close

19. Letný filmový seminár 4 živly: VIERA

Vstupné 23 €

 • Banska Stiavnica
 • 09.08.2017

Popis

Letný filmový seminár 4 živly v Banskej Štiavnici každoročne prichádza s inou témou, najlepšími filmami, koncertmi, prednáškami, workshopmi a výstavami, ktoré sa k nej viažu. Na všetko spomenuté sa môžete tešiť aj tento rok a hoci aktuálna téma – VIERA – znie nadmieru vážne, 4 živly sľubujú mnoho zábavy.

Ak veríte, že v Banskej Štiavnici prežijete v strede augusta tie najkrajšie dni, neváhajte ani minútu, kúpte si akreditáciu v predpredaji a ušetrite! Cena akreditácie je v predpredaji cez portál Inviton 23 €, na mieste bude k dispozícii za 26 €, ale len v prípade, ak sa všetky akreditácie nevpredajú. Akreditácia oprávňuje držiteľa/držiteľku na vstup na všetky časti programu podujatia. Cena samostatného lístku na premietanie pre tých, čo nedisponujú akreditáciou, bude 4 €. Vstup na sprievodné akcie je voľný. Príďte pozrieť 4 živly do Štiavnice!

Viac info: www.4zivly.sk

10.08.2017 / 00:00 / Bratislava

Akreditovaný kurz KOUČ 104

Close

Akreditovaný kurz KOUČ 104

Bratislava

Vstupné 4100 €

 • Coaching-poradna Mierová 56, 81105 Bratislava, Slovakia
 • 10.08.2017

Popis

Intenzívny akreditovaný kurz KOUČ 104 hodín sa bude konať každý deń od 10.8. do 20.8.2017. Ide o 16. akreditovaný kurz v poradí.

O SPOLOČNOSTI:
V decembri 2016 oslavuje Vzdelávacia inštitúcia Power Coaching 5.výročie založenia, má za sebou desiatky spokojných klientov a ďalšie ciele na rok 2017 pred sebou. Zakladateľkou spoločnosti a lektorkou je Mgr. Silvia Langermann, ACC.

ČO PONÚKAME:
Kurz Kouč trvá 104 hodín a je akreditovaný Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.
Náš kurz má všetkých 5 P:
P – profesionalita
P – praktický nácvik
P – pohoda
P- priateľská atmosféra
P- podpora od firmy aj po skončení kurzu

ČO ZÍSKATE:
Cieľom kurzu je sprostredkovať poznatky z teórie a metodológie koučingu do tej miery, že budete schopní samostatne pripraviť a realizovať efektívne koučingové sedenia.
Spoznáte nástroje na diagnostikovanie osobnosti, etický kódex, históriu a špecifiká koučingu. Získate kompetencie v oblastiach aktívneho počúvania a efektívnej komunikácie. Budete vedieť stanoviť metódy ozdravovania kolektívu a budete schopní presviedčať na základe dôvery.

KOMU JE URČENÝ:
Je určený tým, ktorí majú záujem o získanie odborných vedomostí a zručností potrebných pre výkon kouča, t. j. učiteľov, trénerov, manažérov, špecialistov ľudských zdrojov, poradcov, odborníkov v profesiách zameraných na pomoc iným (fyzioterapeutov, zdravotníkov, sociálnych pracovníkov).

LEKTOR:
Mgr. Silvia Langermann, ACC

V prípade akýchkoľvek otázok a záujmu nás kontaktuje na [email protected] alebo 0911 467 629.
Informácie nájdete i na www.businesscoaching.skwww.coaching-poradna.skwww.silvialangermann.sk.

10.08.2017 / 08:00 / Bratislava

Úvod do koučingu

Close

Úvod do koučingu

Bratislava

 • Mierová 56, 821 05 Bratislava, Slovenská Republika
 • 10.08.2017

Popis

Premýšľate, prečo je na obrázku raketa a s loptičkou? :) Koučing má svoje základy v tenise. Príďte medzi nás, zistiť na vlastnej koži, aké účinky prináša :)
Kurz je určený:
– pre tých, ktorí sa o koučing zaujímajú, chcú zistiť, čo to je, čo to znamená byť koučom a ako koučovať.
– pre tých, ktorí sa chcú naučiť koučovať seba aj iných alebo sa chcú stať profesionálom v tejto oblasti.
– tak isto je určený pre každého, kto chce lepšie pochopiť a spoznať seba samého aj iných, chce sa naučiť správne komunikovať a efektívne riešiť problémy.

Cieľom dvojdňového kurzu je oboznámiť účastníkov s podstatou a základnými princípmi koučovania. Spoznáte najnovšie trendy v koučovaní a budete vedieť koučovať, budete vedieť používať základné nástroje koučingu, budete vedieť efektívne riešiť problémy, ale aj správne a efektívne komunikovať. Budete poznať rozdiel medzi koučingom a ostatnými štýlmi riadenia.
Lepšie spoznáte svoju osobnosť, motívy a ciele.

Všetky získané informácie Vám pomôžu v osobnom aj profesijnom živote, dokonca vás môžu ovplyvniť natoľko, že sa rozhodnete svoj doterajší život od základov zmeniť v pozitívnom a obohacujúcom smere.

V prípade akýchkoľvek otázok a záujmu nás kontaktuje na [email protected] Informácie nájdete i na www.business coaching.sk,www.coaching-poradna.skwww.silvialangermann.sk.

15.08.2017 / 20:00 / Bratislava

Cestovateľské kino: Brazília @KC Dunaj~

Close

Cestovateľské kino: Brazília @KC Dunaj~

Bratislava

Vstupné 4 €

 • KC Dunaj Nedbalova 3, 81101 Bratislava, Slovakia
 • 15.08.2017

Popis

Vychutnávať si slnečné lúče na pláži Copacabana, zatancovať si na karnevale v Rio de Janeiro, zhlboka sa nadýchnuť v amazonskom pralese, zaburácať si na najznámejšom futbalovom štadióne Maracaná či postaviť sa zoči-voči majestátnej soche Krista Spasiteľa. Piata najväčšia krajina sveta Brazília ponúka cestovateľom však omnoho viac než len tieto notoricky známe atrakcie. Údajnú veľmoc budúcnosti, ktorá je domovom pre viac ako 200 miliónov ľudí, spoznáme v augustovom Cestovateľom kine. Krajinou, ktorá je miestom fantastickej etnickej rôznorodosti, exotickej kuchyne, neutíchajúcej radosti zo života, ale aj obrovskej chudoby a kriminality, nás prevedie Michal Chmeliar.

Michal Chmeliar
sa na cesty vydal počas vysokej školy. Možnosti študijných pobytov, výmen a brigád ho dostali do sveta. Nasledovala stáž v juhoamerickom Ekvádore a už bola ruka v rukáve. S Južnou Amerikou si sadol, a tak tam pôsobí od roku 2007 ako cestovateľ aj ako sprievodca. Okrem Latinskej Ameriky precestoval Severnú Ameriku, francúzsku Polynéziu, Nový Zéland, Austráliu a Európu. Okrem cestovania sa venuje aj divadlu.

15. 8. (utorok)
Štart: 20:00 hod.
Lístky: bit.ly/PredpredajBrazilia

Partneri: InterezCestovanie po svetekamdomestaCITYLIFE.SK,Radio_FMTravelistanokocasopisDobré noviny, in.ba, ZdolahoreKultúra v BratislavePřednáškomat, Cafe news

16.08.2017 / 18:30 / Bratislava

4. Pozitívna diskusia na tému Manipulácia

Close

4. Pozitívna diskusia na tému Manipulácia

Bratislava

 • Binarium Staré grunty 18, 84104 Bratislava, Slovakia
 • 16.08.2017

Popis

Aj počas letných mesiacov sme pre vás pripravili ďalšiu zo série našich diskusií. Nechali sme sa inšpirovať vaším hlasovaním, a aj preto je témou našej, už v poradí štvrtej diskusie, práve MANIPULÁCIA. Tiež sa tešíme, že túto diskusiu budeme realizovať s odborníkmi na manipuláciu – s ľuďmi z projektu Otvorená Hra.

————-
Dvojicu diskutujúcich odborníkov bude tvoriť:

Mgr. Martin Čajko (psychológ)

Mgr. Michal Šoltés (psychológ)

Diskusiu povedie: koučka a psychologička Mgr. Silvia Langermann, ACC.

————
Priebeh podujatia:
1. Diskusia 1h.
2. Q&A 1h.
3. Kvíz o ceny 20min.

————
Partneri a sponzori:
– Binarium
– Slido
Ďakujeme!

————
Detaily diskusie:
– už čoskoro

————
Podujatie sa koná v Binarium Bratislava a je bezplatné (prípadne za dobrovoľný príspevok – odporúčaná výška 3€, pričom každý darca bude v zlosovaní o zaujímavé knihy). Ale prosíme vás o registráciu cez rezervačný systém eventbrite, aby sme mali prehľad o kapacite. Ďakujeme vopred.

————
„Pozitívne diskusie“ predstavujú sériu podujatí a workshopov z dielne portálu duševného zdravia a sebarozvoja pozitivnamysel.sk. Cieľom týchto podujatí je edukácia a osveta spoločnosti v oblasti duševného zdravia a sebarozvoja.

21.08.2017 / 09:00 / Bratislava

MastersGate Akcelerátor: UX a web

Close

MastersGate Akcelerátor: UX a web

Bratislava

 • Slovak Business Agency Karadžičova 2 - Twin City Blok A, 811 09 Bratislava, Slovakia
 • 21.08.2017

Popis

MastersGate Akcelerátor je séria 4 školení, ktoré vznikli pre zlepšenie podnikania e-shopu a zároveň sú poslednou časťou e-commerce projektu MastersGate. Prvé školenie je zamerané na oblasti – UX (user experience) a web a svojím obsahom je orientované hlavne na e-shopy. Týmto školením vás budú sprevádzať dlhoroční špecialisti z ui42.

Obsah školenia:
– Vylepšenia nákupného košíka (Martin Krupa, CEO, ui42)
– Spozorovanie UX chýb pomocou moderných unikátnych nástrojov (Janka Melišová, UX CEO, ui42)
– Efektívne využívanie e-commerce systémov (Peter Jakuš, produktový manažér, ui42)

Prečo prísť?
– Vlastné know-how vám odovzdajú špecialisti s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti e-commerce
– Networking a otvorené diskusie s odborníkmi ale aj ostatnými účastníkmi školenia
– Získate konkrétne tipy z praxe, vďaka ktorým akcelerujete vpred
– Zažijete prednášky plné reálnych situácií z bežnej praxe
– Nadviažete nové obchodné kontakty
– Budete mať možnosť osobne stretnúť tohtoročných víťazov súťaže MastersGate

Vstupné:
Bežný návštevník: 79 €* / 99 €
Účastník súťaže MastersGate: 39€*/ 49€
Finalista súťaže MastersGate: 15€* / 19€

* Early Bird vstupenka sa dá zakúpiť do 4.8. 2017

Čo je MastersGate?
MastersGate je slovensko-česká e-commerce súťaž, ktorá sa zameriava na podnikateľov v e-commerce, ktorých sa v rámci celého projektu snažíme vzdelávať a podporiť, či už prostredníctvom vzdelávacích podujatí, hodnotných cien, konzultácií so špecialistami, alebo ročného akceleračného programu pre víťazov. Chceme totiž ukázať ecommerce trhu a verejnosti, že úspech sa dá dosiahnuť veľmi rýchlo, keď sa spoja dobrí obchodníci, skúsení poradcovia a efektívne marketingové nástroje.

Prihlásiť sa môžete na https://tickpo.sk/detail/mastersgate-akcelerator-ux-a-web-137

01.09.2017 / 08:00 / Bratislava

Spaceman Championship 2017

Close

Spaceman Championship 2017

Bratislava

 • Areál Divoká Voda - Čunovo Čunovo - vodné dielo, 85110 Cunovo
 • 01.09.2017

Popis

Spaceman Championship 2017 budú druhým ročníkom unikátnych pretekov o vesmírne ceny, v ktorých sa o sebe dozvieš, či raz môžeš byť astronautom!

Preteky otestujú tvoju zdatnosť v disciplínach inšpirovaných základnými testami astronautov. Preveria tvoje psychické i fyzické schopnosti. Možno o vesmíre premýšľaš už dávno. Doma na nič neprídeš, treba si to skúsiť na vlastnej koži. Spoznáš ľudí na tej istej vlne a hlavná cena bude naozaj vesmírna!

Pozývame aj publikum, ktoré dokáže kvalitne povzbudiť súťažiacich! Vstup pre vás je voľný. V areáli nájdete stánky s občerstvením a zábavné aktivity.

Garantované ceny (celkové umiestnenie)
1. miesto – certifikát na beztiažový parabolický let ZeroG a 5-dňový letecký výlet do Star City pri Moskve v hodnote 9 000 €
2. miesto – certifikát na let stíhačkou v hodnote 700 € + nafilmovanie letu
3. miesto – hodinky Luminox z vesmírnej série v hodnote 400 €
4. miesto – kvadrokoptéra

Kategória muži a ženy: najlepšie umiestnený pretekár v kategórii muži a v kategórii ženy získajú naviac darčekové balíky od našich partnerov.

Kategória tím: Víťazný tím získa poukážku pre celý tím na laser game v Space World na 30 min. Tím musí mať minimálne 3 členov, pre výsledok budú spočítané výsledky 3 najlepšie umiestnených členov. Súťažiť môžu aj tímy väčšie ako 3 členné. Otázky ohľadom registrácie tímov smerujte na [email protected]

Príklad disciplín v oboch etapách:
Prekážkový pretek
Spaceman Workout
Lietanie s dronom
Zipline – test presnosti
Letecký simulátor – pristávanie s raketoplánom
Potápačská misia
Virtualna Realita

Disciplíny pre rok 2017 budú upresnené pred pretekmi.

Program podujatia
Prezentácia pretekárov: 7:00 – 11:00
1. etapa: 8:00 – 12:00
2. etapa: 13:00 – 18:00
vyhlásenie víťazov 20:00

Prezentácia a prebratie štartovacieho balíčka
Na prezentáciu sa treba dostaviť minimálne 30 minút pred štartovou vlnou.
Čas tvojej štartovej vlny ti bude oznámený mailom.
Pretekár obdrží štartovací balíček a merací čip.
Je potrebné vyplniť tlačivá: Prehlásenie o zdravotnom stave a Súhlas so štatútom súťaže

S platnou registráciou získate: Vstup do 1. kola Spaceman Championship, tričko Spaceman, nálepky, čip časomiery (zapožičanie), občerstvenie, výsledky, sprchy, šatňu, odkladacie skrinky, parkovanie

Video z prvého ročníka: https://www.youtube.com/watch?v=k5aJ7qDf3gY
Viac informácií na http://www.spcmn.sk/event

Preteky Spaceman Championship sú pre osoby s dobrým zdravotným stavom vo veku 18+. Každý súťažiaci zaplatením registračného poplatku súhlasí so základnou zdravotnou prehliadkou na mieste a Štatútom a podmienkami súťaže.

Štatút a podmienky medzinárodnej športovej súťaže: http://www.spacemanchampionship.com/files/statut_sutaze.pdf

Prekonaj svoje limity, buď #spaceman

Close

Startup Grind Bratislava Hosts Lucia Šicková (Pixel Federation)

Bratislava

 • Impact Hub Bratislava Hviezdoslavovo námestie 20, 81102 Bratislava, Slovakia
 • 03.04.2017

Popis

You are invited to Startup Grind Bratislava – (powered by Google for Entrepreneurs)!

This time we are taking place on the 3rd of April 2017 at Impact Hub Bratislava, Hviezdoslavovo námestie 20, 81102 Bratislava.

Please register and purchase your ticket here: https://goo.gl/zHsCNF

Startup Grind is an interview concept coming out of Silicon Valley and our 16th interviewee will be Lucia Šicková – Education Program Manager at Pixel Federation.

Agenda is a bit different as usual:
18:30 – Networking
19:30 – Fireside Chat with Lucia Šicková
20:30 – Networking

Chceš tie najlepšie infošky zo sveta Startitup?