ČLÁNKY KOMUNITA EVENTYLIVE VIDEÁ

Even­ty

Close

Hac­kat­hon: Mest­ské dáta a ich sprá­va

Bratislava

 • Lab Námestie SNP 25, 811 01 Bratislava, Slovakia
 • 26.05.2017

Popis

Zúčastni sa hackathonu Mestské dáta a ich správa a pomôž Bratislave lepšie spravovať svoje informácie.

Téma: Mestské dáta a ich správa

Cieľ: cieľom je preskúmať hranice a potenciál otvorených dát mesta Bratislavy. Zúčastni sa hackathonu a vytvor dátové mapy, otvorené databázy pre verejnosť a mesto. Navrhni, čo môže Bratislava robiť lepšie a inak. Pomôž nám preskúmať, aké dáta mesto zverejňuje, aké by zverejňovať malo a aké sú aktuálne problémy pri správe dát v Bratislave. Hackathon spája sily programátorov a právnikov, aby sme informačne otvorili naše mesto.

Dáta: http://bit.ly/mestkedata

PROGRAM:

stručná prezentácia projektu a rámcovanie hackathonu
dátové mapovanie

automatizovanie
aktualizácia
zlepšovanie
databázovanie

slabé miesta - aké problémy sme objavili?
právny výskum

správa dát
licencie

Hackathon sa uskutoční v kaviarni Lab. V prvý deň hackathonu budeme otvorení do polnoci a v sobotu začíname už od ôsmej ráno, aby si mal čo najviac času k dispozícii. Počas celého podujatia bude zabezpečené občerstvenie a prísun kvalitnej kávy :).

Pozadie: Hackathon organizuje občianske združenie Aliancia Stará Tržnica v spolupráci s Labom a Connect Coworking v rámci projektu Shared Cities: Creative Momentum. Aliancia Stará Tržnica je neziskovým občianskym združením, ktoré spravuje Stará tržnica v centre Bratislavy a pracuje na zvyšovaní kvality života v mestách.

Partnermi hackathonu sú:
Goethe-Institut Bratislava, projekt Shared Cities: Creative Momentum, Slovak Governance Institute

Shared Cities: Creative Momentum je európskou kultúrnou platformou, ktorá adresuje aktuálne výzvy európskych miest. SCCM je spoločným projektom partnerov Goethe-Institut (DE), Česká centra (CZ), reSITE (CZ), Vysoká škola výtvarných umení (SK), Association of Belgrade Architects (RS), Hungarian Contemporary Architecture Centre – KÉK (HU), Katowice City of Gardens (PL), KUNSTrePUBLIK (DE), Mindspace (HU), Aliancia Stará Tržnica (SK), Res Publica – Cities Magazine (PL). Spolufinancované z programu Európskej únie Kreatívna Európa.

29.05.2017 / 09:00 / Bratislava

Fes­ti­val vedec­ký­ch fil­mov 2017

Close

Fes­ti­val vedec­ký­ch fil­mov 2017

Bratislava

 • CVTI SR Lamačská cesta 8/A, 81104 Bratislava, Slovakia
 • 29.05.2017

Popis

Veda pre budúcnosť je mottom tohtoročného Festivalu vedeckých filmov. Priaznivci vedy a vedecko-populárnych filmov sa tentokrát dozvedia, v čom nám veda môže zabezpečiť priaznivejšiu budúcnosť v jednotlivých oblastiach života. Aj na, v poradí už štvrtom ročníku podujatia, bude v popredí práve slovenská veda.

Festival vedeckých filmov 2017 sa bude konať 29. – 31. mája 2017, v priestoroch Centra vedecko-technických informácií SR. Tešiť sa môžete na filmy zo slovenskej produkcie, ale aj na diskusie s poprednými slovenskými vedcami a vedkyňami. Festival bude rozdelený do troch tematických dní.

Na doobedné premiatania sa môžete bezplatne registrovať na ncpvat@cvtisr.sk. Na podvečerné premietanie nie je potrebná registrácia.

V pondelok o 9.00 hod. sa budeme venovať novým výzvam v oblasti molekulárnej biomedicíny s dôrazom na Biotechnológie v medicíne. Hosťami tohto tematického dňa budú doc. RNDr. MUDr. Ing. Peter Celec, DrSc. MPH a RNDr. Ľubomíra Tóthová, PhD. z Ústavu molekulárnej biomedicíny LF UK v Bratislave.

Druhý deň (o 9.00 hod.) bude patriť Matematike a budeme sa zamýšľať nad tým, prečo vlastne potrebujeme v živote matematiku a či je vôbec možný život bez nej. Diskutovať o tom budú prof. RNDr. Pavol Brunovský, DrSc. a prof. RNDr. Daniel Ševčovič, DrSc. z Fakulty matematiky, fyziky a informatiky UK a Doc. RNDr. Daniela Velichová, CSc. zo Strojníckej fakulty STU v Bratislave.

Na tretí deň o 9.00 hod. sa zameriame na oblasť energetiky, najmä na Ekológiu v energetike s dôrazom na zdroje energie budúcnosti. Hosťami tohto tematického dňa budú prof. Ing. Vladimír Slugeň, DrSc. z Fakulty elektrotechniky a informatiky STU, prof. Ing. Ľubomír Šoóš, PhD. zo Strojníckej fakulty STU a RNDr. Pavol Faško, PhD. zo Slovenského hydrometeorologického ústavu v Bratislave.

V rámci záverečného podvečerného premietania, ktoré sa uskutoční 31. 5. 2017 o 17.00 hod., odvysielame unikátny zahraničný dokumentárny film Príbeh lesa dvojice autorov Jacques Perrin a Jacques Cluzaud. Po premietaní bude nasledovať diskusia s odborníkmi, zoológom Mgr. Marekom Semelbauerom, PhD. z Ústavu zoológie SAV a lesníkom a filmárom Karolom Kaliským.

Viac informácií nájdete na www.fvf.ctisr.sk
Kapacita miestnosti je obmedzená.

29.05.2017 / 19:00 / Bratislava

Noc brain hac­kin­gu

Close

Noc brain hac­kin­gu

Bratislava

 • KC Dunaj Nedbalova 3, 81101 Bratislava, Slovakia
 • 29.05.2017

Popis

Už 7. krát tento rok spolu ponocujeme v KC Dunaj.
Je možné hacknúť náš mozog a zlepšiť si pamäť, sústredenie a koncentráciu?
3 skvelé a aj interaktívne prednášky, ktoré vám prezradia návod a metódy ako na to.
Budete mať možnosť si priamo na mieste vyskúšať, ako funguje naša myseľ a ako si pomocou jednoduchých techník zlepšiť pozornosť.

Zverejnenie prvého spíkra už čoskoro.
Tešíme sa na vás :)

Close

Busi­ness Women Works­hop #4: Face­bo­ok stra­té­gia

Bratislava

 • Impact Hub Bratislava Hviezdoslavovo námestie 20, 81102 Bratislava, Slovakia
 • 30.05.2017

Popis

Komunikovať na sociálnych sieťach bez stratégie je často horšie ako nekomunikovať vôbec. Ako si vytvoriť základnú stratégiu a aké sú základné predpoklady jej úspechu? Ukážeme si nástroje, ktoré mi na Facebooku pomôžu pri tvorbe a zdieľaní obsahu. Workshop je určený začínajúcim podnikateľkám, alebo študentkám, ktoré by chceli zdokonaliť svoje marketingové zručnosti pre budúce podnikateľské aktivity alebo rozvoj kariéry. Štvrtý zo série Business Women Workshop bude lektorovať Marek Šulík.

Čo si na workshope ukážeme?
- Ako si vytvoriť obsahovú stratégiu na Facebooku
- Ako spoznať svoju cieľovú skupinu
- Aký obsah zdielať na Facebooku a ako vyhodnocovať úspešnosť jeho úspešnosť
- Aké nástroje mi pomôžu pri tvorbe a zdieľaní obsahu

Facebook stratégia je štvrtý workshop zo série Business Women Workshops: Online komunikácia a marketing pre začiatočníčky. Prebiehať bude 30. mája v utorok od 18:30 do 20:30 u nás v Impact Hube, cena je 10EUR za osobu. Kapacita workshopu je obmedzená na cca 20 osôb. Na každý workshop sa prihlasuje osobitne pomocou google formuláru na našej web stránke. Do 48 hodín po zadaní mena a emailu vám príde naspäť potvrdzovací email s detailnejšími informáciami. Workshopy sú určené pre fyzické osoby, je potrebné si priniesť vlastný notebook. Tešíme sa na vás!

Sériu 6 workshopov na danú tému vám v máji a júni prinášame vďaka podpore Nadácie VÚB.

Viac info na http://impacthub.sk/workshops/

14.06.2017 / 16:00 / Bratislava

ICE PAR­TY S WIMOM HOFOM

Close

ICE PAR­TY S WIMOM HOFOM

Bratislava

Vstupné 15 €

 • Slavia Agrofert Bratislava
 • 14.06.2017

Popis

Príďte si vypočuť množstvo zaujímavých informácií, pozrieť sa na Wima Hofa naživo a pod vedením certifikovaných inštruktorov si na vlastnej koži vyskúšať dýchacie cvičenia, koncentráciu a ľadový kúpeľ. Ice Party je instantnou ochutnávkou euforického stavu fyzického zdravia a duševnej pohody. Okrem toho si tu budete môcť zatancovať na živú rockovú hudbu, zúčastníte sa adrenalínových súťaží so skvelými cenami a pokrstíte prvú slovenskú knihu o Wimovi Hofovi. Program bude sprevádzať moderátor Marcel Forgáč.

Lístky si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal alebo v Bio Bare Raw Vegan Fusion na Grosslingovej ulici 35 v Bratislave.

https://www.ticketportal.sk/Event/Wim_Hof_IceParty

17.06.2017 / 09:00 / Praha

HackP­ra­gue

Close

HackP­ra­gue

Praha

 • K10 Coworking Koperníkova 10, 12000 Prague, Czech Republic
 • 17.06.2017

Popis

Wanna see how far you can take an idea in 36 hours?

Sign up for #HackPrague, a weekend-long hackathon with over 4000 EUR in prizes! For a weekend in June, we will be gathering 150 passionate developers and designers from all over Europe to work on an idea of their choice.

To stimulate innovation, we will be bringing speakers and mentors from top companies like Facebook, Avast, Google, and more. As of now, our sponsors include Bloomberg, Github, DigitalOcean, who will also provide us with top-notch developer resources.

Check out our website http://hackprague.com/ for more info and like our Facebook page HackPrague to stay up to date!

See you in Prague on 17-18 June, 2017!

17.06.2017 / 19:00 / Bratislava

Mea­su­re­Camp Bra­ti­sla­va II

Close

Mea­su­re­Camp Bra­ti­sla­va II

Bratislava

 • FIIT STU Ilkovičova 2, 842 16 Bratislava, Slovakia
 • 17.06.2017

Popis

Don’t miss your chance to dig into the world of digital analytics! MeasureCamp Bratislava will be held on Saturday 17th of June at FIIT Slovak Technical University in Bratislava. Find out what's new in the world of digital analytics, let’s discuss common problems, best practices and particularly get to know many interesting people working in this field.

Take part in the world renowned MeasureCamp unconference format and arm yourself with knowledge and inspiration that would allow you to get ahead in your analytics career, or feel free to participate and share your knowledge with others.

The conference is held regularly held in cities like London, Paris or Prague and this will be our second time to host it in Slovakia, Bratislava.

Participation is FREE (but a registration is required) and all costs are covered by our sponsors: Exponea, ESET, Piano, Kiwi·com and AdBOOST

Come and share your experience and problems with world class analysts.

—————————
Nezmeškaj šancu ponoriť sa do sveta digitálnej analytiky! MeasureCamp Bratislava sa bude konať v sobotu 17. júna na FIIT. Príď sa dozvedieť, čo je nové vo svete digitálnej analytiky, zapojiť sa do diskusie o analytických problémoch, a hlavne spoznať veľa zaujímavých ľudí, pracujúcich v tejto oblasti.

V rámci celosvetovo známeho formátu ne-konferencií MeasureCamp sa môžeš vyzbrojiť vedomosťami, ktoré uplatníš v tvojej analytickej kariére, alebo môžeš zdieľať svoje vedomosti s ostatnými.

Konferencia sa pravidelne koná v mestách ako je Londýn, Paríž či Praha a tento rok druhý krát aj na Slovensku, v Bratislave.

Účastníci majú vstup zadarmo (je však potrebná registácia vopred), všetky náklady sú hradené zo sponzorských darov spoločností: Exponea, ESET, Piano, Kiwi·com a AdBOOST

Príďte a podeľte sa so svojimi skúsenosťami aj problémami so svetovými analytikmi.

29.06.2017 / 09:00 / Praha

Digi­Rush Pra­gue 2017

Close

Digi­Rush Pra­gue 2017

Praha

 • Forum Karlín Pernerova 51, 186 00 Prague, Czech Republic
 • 29.06.2017

Popis

Anno Lucis brings its partners and its community the latest news from the frontline of digital marketing with an intention to inspire and educate through collaboration. The Digital Rush Summits will host such visionaries as Larry Kim - the Founder of Wordstream, Marcus Tober -
Founder and CTO of Searchmetrics, as well as Global CMOs of IBM Watson, Lenovo, Adidas etc.

#DigiRush2017 is the first series of marketing conferences to be streamed through 360 degree cameras, allowing users from all over the world to connect through Virtual Reality Headsets.
This ground-breaking event will be invaluable for digital marketing experts and newcomers alike. We aim to inspire with remarkable speakers, engage with informative workshops and drive interaction with unique networking events and after-parties.

The first Digital Rush Summit will take place in the beautiful bohemian city of Prague at Forum Karlin from 29-30 June, 2017 + 1st of July tactical workshops. We expect digital marketers from across Europe & beyond to attend, engage & enjoy.

Tickets: https://www.digirush.eu/tickets

Close

Pod­ni­ka­te­lia, spoj­te sa!

Žilina

 • Holiday Inn (Zilina) Sportova Ulica 2, 010 10 Zilina
 • 26.04.2017

Popis

Stretnutie so správnym človekom môže ušetriť veľa námahy a peňazí v biznise. Podnikanie sa dnes dá dlhodobo robiť iba v sieťach, v ktorých sú dôvera a znalosti.

Už päť rokov sa schádzajú slovenskí a českí podnikatelia a manažéri v Žiline, aby zdieľali svoje skúsenosti, príbehy a odbornosti. Raz ročne diskutujú a prednášajú o problémoch i výzvach doby, navzájom sa inšpirujú a konzultujú situácie, v ktorých sa práve nachádzajú.

Tentokrát budete nielen počúvať, ale máte možnosť upgradnúť svoj biznis na workshopoch. Pri nich vám budú asistovať prednášajúci a ďalší špecialisti z IPA Slovakia. Môžete priniesť aj nové nápady, alebo sa inšpirovať navzájom.

Pozrite si kompletný program na http://podnikateliaspojtesa.sk/

Chceš tie najlepšie infošky zo sveta Startitup?