ČLÁNKY KOMUNITA EVENTYLIVE VIDEÁ

Eventy

Close

Workshop: Sabotéri v našej hlave s Jánom Dubničkom

Bratislava

 • Coaching-poradna Mierová 56, 81105 Bratislava, Slovakia
 • 31.08.2017

Popis

“Každému človeku je daný kľúč od nebeskej brány, rovnaký kľúč otvára aj brány pekla.”
(Buddhistické príslovie)

Často sa snažíme ovplyvňovať veci, s ktorými nedokážeme veľa alebo nič urobiť. Veľmi málo sa snažíme ovplyvňovať to, čo v našich silách je, spôsob nášho myslenia, náš vnútorný dialóg, ktorý prebieha v našej hlave, kritické hlasy, ktoré sabotujú náš úspech.

Ak chceme niečo zmeniť vo svojom vonkajšom svete, musíme začať vo svojom vnútri. Musíme najskôr zmeniť povahu myšlienok, musíme zmeniť uhol pohľadu, akým sa na veci pozeráme, musíme zmeniť spôsob, ako si interpretujeme životné okolnosti a seba v nich. Musíme zmeniť náš vnútorný dialóg a poraziť našich sabotérov.

Každý máme svoj kritický hlas, ktorý nemilosrdne hodnotí naše každodenné situácie. Keď riešime nejaký konflikt či problém, keď sa nám aktuálne nedarí alebo riešime, čo bude, hlavou sa nám preháňajú myšlienky, ktoré majú obrovskú moc negatívne ovplyvniť naše následné pocity, rozhodnutia a jednanie.

Na workshope budeme spoločne hľadať odpovede na tieto otázky:

• Ako fungujú tieto vnútorné hlasy, kde je ich pôvod a aký majú dopad na kvalitu nášho života?
• Ako rozpoznať a poraziť svojich najsilnejších sabotérov?
• Ako aktivovať „mudrca“ v našej hlave?
• Čo je to pozitívna inteligencia (PQ) a rastový spôsob myslenia?
• Čo je to „sebanaplňujúce proroctvo“ a ako si ním dokážeme zničiť ale aj vylepšiť život?

Príďte vo štvrtok, 31.8.2017 na workshop Mgr. Ján Dubnička, PCC

Workshop bude prebiehať na ulici Mierová 56 v Bratislave (Ružinov). Cena workshopu je 18 EUR s DPH.

Píšte nám na [email protected] alebo volajte na 911 467 629 :)
Tešíme sa na Vás!

Partnerom podujatia je STARTITUP :)

01.09.2017 / 08:00 / Bratislava

Spaceman Championship 2017

Close

Spaceman Championship 2017

Bratislava

 • Areál Divoká Voda - Čunovo Čunovo - vodné dielo, 85110 Cunovo
 • 01.09.2017

Popis

Spaceman Championship 2017 budú druhým ročníkom unikátnych pretekov o vesmírne ceny, v ktorých sa o sebe dozvieš, či raz môžeš byť astronautom!

Preteky otestujú tvoju zdatnosť v disciplínach inšpirovaných základnými testami astronautov. Preveria tvoje psychické i fyzické schopnosti. Možno o vesmíre premýšľaš už dávno. Doma na nič neprídeš, treba si to skúsiť na vlastnej koži. Spoznáš ľudí na tej istej vlne a hlavná cena bude naozaj vesmírna!

Pozývame aj publikum, ktoré dokáže kvalitne povzbudiť súťažiacich! Vstup pre vás je voľný. V areáli nájdete stánky s občerstvením a zábavné aktivity.

Garantované ceny (celkové umiestnenie)
1. miesto – certifikát na beztiažový parabolický let ZeroG a 5-dňový letecký výlet do Star City pri Moskve v hodnote 9 000 €
2. miesto – certifikát na let stíhačkou v hodnote 700 € + nafilmovanie letu
3. miesto – hodinky Luminox z vesmírnej série v hodnote 400 €
4. miesto – kvadrokoptéra

Kategória muži a ženy: najlepšie umiestnený pretekár v kategórii muži a v kategórii ženy získajú naviac darčekové balíky od našich partnerov.

Kategória tím: Víťazný tím získa poukážku pre celý tím na laser game v Space World na 30 min. Tím musí mať minimálne 3 členov, pre výsledok budú spočítané výsledky 3 najlepšie umiestnených členov. Súťažiť môžu aj tímy väčšie ako 3 členné. Otázky ohľadom registrácie tímov smerujte na [email protected]

Príklad disciplín v oboch etapách:
Prekážkový pretek
Spaceman Workout
Lietanie s dronom
Zipline – test presnosti
Letecký simulátor – pristávanie s raketoplánom
Potápačská misia
Virtualna Realita

Disciplíny pre rok 2017 budú upresnené pred pretekmi.

Program podujatia
Prezentácia pretekárov: 7:00 – 11:00
1. etapa: 8:00 – 12:00
2. etapa: 13:00 – 18:00
vyhlásenie víťazov 20:00

Prezentácia a prebratie štartovacieho balíčka
Na prezentáciu sa treba dostaviť minimálne 30 minút pred štartovou vlnou.
Čas tvojej štartovej vlny ti bude oznámený mailom.
Pretekár obdrží štartovací balíček a merací čip.
Je potrebné vyplniť tlačivá: Prehlásenie o zdravotnom stave a Súhlas so štatútom súťaže

S platnou registráciou získate: Vstup do 1. kola Spaceman Championship, tričko Spaceman, nálepky, čip časomiery (zapožičanie), občerstvenie, výsledky, sprchy, šatňu, odkladacie skrinky, parkovanie

Video z prvého ročníka: https://www.youtube.com/watch?v=k5aJ7qDf3gY
Viac informácií na http://www.spcmn.sk/event

Preteky Spaceman Championship sú pre osoby s dobrým zdravotným stavom vo veku 18+. Každý súťažiaci zaplatením registračného poplatku súhlasí so základnou zdravotnou prehliadkou na mieste a Štatútom a podmienkami súťaže.

Štatút a podmienky medzinárodnej športovej súťaže: http://www.spacemanchampionship.com/files/statut_sutaze.pdf

Prekonaj svoje limity, buď #spaceman

12.09.2017 / 20:00 / Bratislava

Cestovateľské kino: Japonsko @KC Dunaj~

Close

Cestovateľské kino: Japonsko @KC Dunaj~

Bratislava

Vstupné 4 €

 • KC Dunaj Nedbalova 3, 81101 Bratislava, Slovakia
 • 12.09.2017

Popis

Sushi – saké – fugu – anime – gejša – sakura – kimono – samuraj – buddha – cisár – technologická veľmoc – Hello Kitty – mrakodrapy – smog – Fudži – Kjóto. Máloktorá zem vyvoláva toľko asociácií ako Japonsko, málokde nájdete pokope toľko paradoxov ako v krajine vychádzajúceho slnka. O tom, aké prekvapenia ukrýva táto ostrovná civilizácia nám večer porozpráva skúsená cestovateľka Katarína Lišková.

Katarína Lišková
je rodáčka z Nitry, ktorá vyštudovala vysokú školu v Španielsku. K cestovaniu sa dostala s pracovnou ponukou v Indii. Po roku sa jej cesty odtiaľ rozbehli po svete. Takmer desať rokov strávila medzi Kubou a Mexikom a ďalšími latinskoamerickými krajinami. Okrem toho cestuje do ďalších zemí, najviac do Japonska, na Madagaskar, do Singapuru, Thajska či JAR.

12. 9. (utorok)
Štart: 20:00 hod.
Lístky: bit.ly/PredpredajJaponsko

Partneri: InterezCestovanie po sveteStartitupRadio_FMTravelistan,okocasopisCITYLIFE.SKkamdomestaDobré novinyin.baZdolahore,Kultúra v BratislavePřednáškomat, Cafe news

13.09.2017 / 09:00 / Bratislava

Konštelácie pre pokročilých

Close

Konštelácie pre pokročilých

Bratislava

Vstupné 117,60 €

 • Coaching-poradna Mierová 56, 81105 Bratislava, Slovakia
 • 13.09.2017

Popis

Pripravili sme pre vás pokračovanie kurzu Konštelácie, a to
Konštelácie pre pokročilých! :)

Príďte vo stredu 13.09.2017 na celodenný kurz Konštelácie pre pokročilých, ktorý bude viesť Mgr. Silvia Langermann, ACC. Konštelácie s figúrkami využíva niekoľko rokov vo svojej praxi a učí ich aj svojich žiakov na Akreditovanom kurze KOUČ 104 hodín a kurze Konštelácie.

Obsahom kurzu bude jedine PRAX, kde si budete VY precvičovať znalosti, ktoré ste získali na kurze KOUČ 104 hodín alebo ba kurze Konštelácie, všetko bude prebiehať pod dohľadom Silvie.

SYSTÉMOVÉ KONŠTELÁCIE PATRIA V SÚČASNOSTI MEDZI OBĽÚBENÉ METÓDY, KTORÉ POMÁHAJÚ ODKRYŤ PRÍČINY NAŠICH PROBLÉMOV A NÁJSŤ VYHOVUJÚCE RIEŠENIA.

Všetko, čo dokážeme pomocou konštelácie zistiť, dokážeme aj pokojnou cestou napraviť tak, aby bol v poriadku celý systém. Konštelovať sa dá aj zdravotný problém, práca, či finančné záležitosti. Aj v takýchto prípadoch je totiž možné pozrieť sa na časti systému, ktoré daný problém ovplyvňujú a uvoľniť existujúce blokády.
Hellinger neobjavil niečo neexistujúce, ale priniesol nový prístup v práci so systémami. Základy pre jeho prácu položila rodinná terapeutka Virginia Satirová, ktorá sa venovala rodinným systémom. Bert Hellinger jej prácu ďalej rozvinul, postupne objavoval pravidlá, ktoré systémy ovplyvňujú a vytvoril systémové konštelácie, techniku ktorých doviedol takmer k dokonalosti.

Kurz bude prebiehať na ulici Mierová 56 v Bratislave (Ružinov). Cena kurzu je 117,60 EUR s DPH.

Píšte nám na [email protected] a volajte 0911 467 629 :)
Tešíme sa na Vás!
Partner podujatia je StartitUP :)

16.09.2017 / 08:00 / Bratislava

Úvod do koučingu

Close

Úvod do koučingu

Bratislava

 • Mierová 56, 821 05 Bratislava, Slovenská Republika
 • 16.09.2017

Popis

Premýšľate, prečo je na obrázku raketa a s loptičkou? :) Koučing má svoje základy v tenise. Príďte medzi nás, zistiť na vlastnej koži, aké účinky prináša :)
Kurz je určený:
– pre tých, ktorí sa o koučing zaujímajú, chcú zistiť, čo to je, čo to znamená byť koučom a ako koučovať.
– pre tých, ktorí sa chcú naučiť koučovať seba aj iných alebo sa chcú stať profesionálom v tejto oblasti.
– tak isto je určený pre každého, kto chce lepšie pochopiť a spoznať seba samého aj iných, chce sa naučiť správne komunikovať a efektívne riešiť problémy.

Cieľom dvojdňového kurzu je oboznámiť účastníkov s podstatou a základnými princípmi koučovania. Spoznáte najnovšie trendy v koučovaní a budete vedieť koučovať, budete vedieť používať základné nástroje koučingu, budete vedieť efektívne riešiť problémy, ale aj správne a efektívne komunikovať. Budete poznať rozdiel medzi koučingom a ostatnými štýlmi riadenia.
Lepšie spoznáte svoju osobnosť, motívy a ciele.

Všetky získané informácie Vám pomôžu v osobnom aj profesijnom živote, dokonca vás môžu ovplyvniť natoľko, že sa rozhodnete svoj doterajší život od základov zmeniť v pozitívnom a obohacujúcom smere.

V prípade akýchkoľvek otázok a záujmu nás kontaktuje na [email protected] Informácie nájdete i na www.business coaching.sk,www.coaching-poradna.skwww.silvialangermann.sk.

21.09.2017 / 18:00 / Bratislava

Nenásilná komunikácia

Close

Nenásilná komunikácia

Bratislava

Vstupné 18 €

 • Coaching-poradna Mierová 56, 81105 Bratislava, Slovakia
 • 21.09.2017

Popis

Úspešní ľudia už dávno pochopili, že efektívna komunikácia v praxi je to, čo im pomáha napredovať a vedieť sa predať.
Schopnosť vedieť aktívne počúvať, efektívne klásť otázky, jasne a zrozumiteľne odpovedať a byť rovnocenným partnerom pri komunikácii je odrazom nášho sebavedomia a rešpektovania samého seba i svojho partnera.

Pritom stačí tak málo! Na workshope vás naučíme uvedomiť si, čo je potrebné vo vašom prejave a v komunikácii zlepšiť, postupne budete vidieť úspech vo vašej práci a stanete sa vyhľadávaným spoločníkom v súkromnom živote, ktorý je voči ľuďom empatický, a rovnako, ako vie dobre poradiť, vie aj trpezlivo vypočuť.

Kurz bude prebiehať na ulici Mierová 56 v Bratislave (Ružinov). Cena workshopu je 18 EUR s DPH.

Píšte nám na [email protected] a volajte 0911 467 629 :)
Tešíme sa na Vás!
Partner podujatia je StartitUP :)
[email protected]

21.09.2017 / 18:00 / Bratislava

CESAwards 2017 Slovakia Finale

Close

CESAwards 2017 Slovakia Finale

Bratislava

 • 0100 Campus Stare Grunty 18, 841 04 Bratislava, Slovakia
 • 21.09.2017

Popis

CESAwards (Central European Startup Awards) je séria eventov v krajinách CEE, ktorých hlavných cieľom je oceniť podnikateľského ducha, zlepšiť networking medzi jednotlivými krajinami a zároveň poukazáť na rôznorodosť biznisov v každej krajine CEE.

Keďže sme odovzdávanie cien CESAwards 2017 Slovakia Finale chceli urobiť naozaj špeciálne, spájame ho s veľmi známym Startup Grind-om.

Na slávnostnom odovzdávaní oceníme finalistov v 12 kategóriách:

Startup of the Year
Founder of the Year
Investor of the year
Best Newcomer
Best Social Impact Startup
Best IoT Startup 
Best Fintech Startup
Best AI Startup
Best Smart City Solution
Best Biotech Startup
Best Coworking Space
Best Accelerator and Incubator Programme

Nerobte si plány na tento večer a príďte si radšej ponetworkovať a získať novú inšpiráciu :)

Viac informácií ohľadne súťaže a finalistov získate na #CESAwards2017alebo na cesawards.com

28.09.2017 / 09:30 / Bratislava

Slovak-German Innovation Day 2017

Close

Slovak-German Innovation Day 2017

Bratislava

 • Vodárenské Múzeum, Bratislava
 • 28.09.2017

Popis

If you have not encountered a perfect business partner so far, you probably do not go to the right places. The Slovak-German Innovation Day brings together global players and hidden champions (family-run medium-sized world market leaders from Germany and other countries) active in Slovakia with innovative start-ups. The event addresses in particular international companies which carry out development (engineering) in Slovakia and which are looking for tangible innovative solutions in automatization, connectivity and Smart Factory.

If you are hungry for innovative ideas from the heads of Slovak start-ups, secure your place at this event and get in touch with them. If you have a great idea on your own with a stable partner missing, do not miss this opportunity. Join us at the Slovak-German Innovation Day and find the right people to listen to your ideas.

Main topics

 • Innovation strategies of global players
 • Inspiring success stories of  start-ups
 • Smart Factory: synergies between industrial companies and start-ups
 • Intellectual property rights
 • Effective ways of supporting start-ups
 • Who wins the Slovak-German Start-up Award?

28.09.2017 / 18:00 / Bratislava

Neverbálna komunikácia

Close

Neverbálna komunikácia

Bratislava

Vstupné 18 €

 • Coaching-poradna Mierová 56, 81105 Bratislava, Slovakia
 • 28.09.2017

Popis

Dôležitou, neoddeliteľnou zložkou komunikácie je neverbálna komunikácia, ktorá často povie viac, ako samotné slová, prípadne vie úplne pozmeniť zmysel povedaného.

Pomer neverbálnej komunikácie k verbálnej je až 7:3, čo je možno vyššie číslo, ako ste očakávali. Niektoré prejavy neverbálnej komunikácie je možné naučiť sa kontrolovať a čítať, rozumieť im. V mnohých prípadoch však nevieme neverbálnu komunikáciu ani ovládať. Naučíme vás čítať a rozumieť neverbálnej komunikácii na workshope.

Bude prebiehať na ulici Mierová 56 v Bratislave (Ružinov). Cena workshopu je 18 EUR s DPH.

Píšte nám na [email protected] a volajte 0911 467 629 :)
Tešíme sa na Vás!
Partner podujatia je StartitUP :)
[email protected]

02.10.2017 / 09:00 / Bratislava

Tímové koučovanie

Close

Tímové koučovanie

Bratislava

 • Coaching-poradna Mierová 56, 81105 Bratislava, Slovakia
 • 02.10.2017

Popis

Spojenie dvoch profesionálnych koučov prinieslo nový produkt, Tímový koučing! Príďte do príjemného prostredia dvoch mladých nasať nové vedomosti a najmä, praktické ukážky!

Ak vediete ľudí viete, že výsledky, ktoré produkujú tímy nikdy nedosiahnu jednotlivci samostatne.

Cieľom tímového koučingu je zvýšiť efektivitu spolupráce a prehĺbenie pracovných vzťahov. Počas procesu kouč poukáže na slabé stránky a vďaka cvičeniam posilní talenty tímu. Tréning je vhodné využiť pri rozvoji kreativity tímu a pri prehĺbení medziľudských vzťahov. Jedna z podmienok tímového koučovania, je vysoká miera otvorenosti komunikácie v tíme a zároveň motivácia členov tímu spolupracovať.

Na kurze sa naučíte:
– tímové koučovanie
– koučovanie- história, definícia, zaradenie do systému vied.
– zameranie na riešenie
– efektívna komunikácia
– využitie potenciálu tímu a jeho rozvoj
– cieľ- správne stanovený cieľ
– kontrakt
– spolupráca v tíme
– konkrétne nástroje koučovania

Tešíme sa na Vás 2. a 3. októbra 2017 na ulici Mierová 56.
Lektori: Mgr. Silvia Langermann, ACC a Mgr. Ján Dubnička, PCC

Píšte nám na [email protected] alebo volajte na tel. číslo 0911 467 629.

Ak máte akékoľvek otázky ku kurzu, sme Vám k dispozícii.
Partnerom podujatia je STARTITUP :)

12.10.2017 / 18:00 / Bratislava

Workshop: Kritické myslenie a jeho prejavy

Close

Workshop: Kritické myslenie a jeho prejavy

Bratislava

Vstupné 18 €

 • Coaching-poradna Mierová 56, 81105 Bratislava, Slovakia
 • 12.10.2017

Popis

Čo to vlastne kritické myslenie je?
Definovať by sme ho mohli ako určitý typ postoja k svetu, ku konkrétnym situáciám, voči konkrétnym názorom. Kritické myslenie je schopnosť, ktorá je predpokladom k obozretnosti, opatrnosti pri vyhľadávaní, využívaní aj interpretácii informácií. Keď kriticky premýšľame, v podstate sa len riadime múdrym príslovím Dôveruj, ale preveruj.

Na workshope vás naučíme, aký postoj máme zaujať voči informáciám, ktoré sa nám ponúkajú. Rovnako dôležité je kritické myslenie v súkromnom živote, ako aj v práci- keď je človek schopný kritického myslenia, inak sa na veci už pozerať nevie, nech ide o využívanie informácií kdekoľvek, kde sa pohybuje.

Príďte vo štvrtok 12.10.2017 na workshop Kritické myslenie a jeho prejavy, ktorý bude viesť Mgr. Silvia Langermann, ACC.

Workshop bude prebiehať na ulici Mierová 56 v Bratislave (Ružinov). Cena workshopu je 18 EUR s DPH.

Píšte nám na [email protected] a volajte na tel. čísle 0911 467 629 :)
Tešíme sa na Vás!
Partner podujatia je StartitUP :)

Close

Všetko o Playparku Bratislava

Bratislava

 • Univerzitný technologický inkubátor InQb Pionierska 15, 831 02 Bratislava, Slovakia
 • 16.08.2017

Popis

V Inkubátore sme pre vás pripravili zaujímavý Seminár o novopripravovanom projekte s názvom „Všetko o Playparku Bratislava“ s hosťami Martinom Menkynom a Miroslavom Poláčkom zo Slovak Business Agency

Kedy sa bude konať?
• 16.8.2017 (štvrtok) v čase od 10:00 – 12:00 hod.

Kde sa stretneme?
• Univerzitný technologický inkubátor STU, Pionierska 15, Bratislava (miestnosť č. 216, Flexi room, 2. poschodie)

Čo sa dozviete?
• Čo je medzinárodný program Playpark Bratislava a pre koho je určený?
• Aké výhody je možné využívať v rámci programu?
• Aké podmienky je treba splniť na zapojenie sa do programu?

Registruj sa tu >> https://goo.gl/hdWf1D >> najneskôr do 15.8.2017 do 12:00 hod.

Prosíme o bezodkladné informovanie v prípade vašej neúčasti. Za pochopenie ďakujeme a tešíme sa na vás :)

Podujatia pre vás pripravujeme v spolupráci s generálnym partnerom ESET

Vstup je bezplatný :)

Chceš tie najlepšie infošky zo sveta Startitup?