Expert odhalil, ktorá schopnosť rozhoduje o úspechu alebo neúspechu v živote

  • Expert na úspech Richard St. John vyspovedal v priebehu rokov viac ako tisícku úspešných ľudí
  • Na základe týchto rozhovorov prišiel na to, ktorá schopnosť im najviac pomohla k úspechu v živote a biznise
úspech
TED
  • Expert na úspech Richard St. John vyspovedal v priebehu rokov viac ako tisícku úspešných ľudí
  • Na základe týchto rozhovorov prišiel na to, ktorá schopnosť im najviac pomohla k úspechu v živote a biznise

V dnešnom svete nie je jednoduché zamerať sa na jednu vec. Z každej strany totiž na nás útočia nové vnemy. Pretlak informácií a možností spôsobuje to, že sa naša schopnosť výberu jednej dôležitej veci, ktorá nás skutočne napĺňa oslabuje. V súčasnej dobe sa len máloktorý človek dokáže stopercentne zamerať na jednu jedinú vec.

Je to obrovská chyba, pretože práve zameranie sa je jedna z najdôležitejších schopností, ak chceš v živote naozaj uspieť. Tvrdí to expert na úspech Richard St. John, ktorý v priebehu svojho života vyspovedal viac ako 1 000 úspešných ľudí, medzi ktorými žiari napríklad Bill Gates alebo Richard Branson.

V roku 2005 dokonca vystúpil na rečníckom podujatí TED, kde rozprával o ôsmich tajomstvách úspechu. Toto video videlo viac ako 10 miliónov ľudí.  „Zameranie sa je veľmi dôležité a je kľúčom k úspechu u väčšiny ľudí. Ľudia, ktorí sa dokážu na niečo zamerať sú tí, ktorí sa stanú úspešnými v mladom veku,“ povedal.

Nájsť správnu cestu je dôležité

Keď je človek mladý, je logické, že sa ešte hľadá a venuje sa viacerým veciam. V určitom veku by sa však mal zamerať na jednu jedinú vec, ktorá ho naozaj napĺňa a je jeho skutočnou vášňou. Pri rozhovoroch si miliardármi a milionármi  Richard zistil, že sú len málokedy vzrušení, keď sa reč zvrtne na peniaze.

Nie sú totiž to, na čo sa títo ľudia v skutočnosti zameriavajú. Ak sa však reč otočí na to, čo ich baví, okamžite sa im rozžiaria oči. Podľa Richarda je rozdiel medzi úspešnými ľuďmi a neúspešným ľuďmi v tom, že tí úspešní nemajú radi priemer, a to im pomáha stopercentne zamerať svoju pozornosť na jednu jedinú vec.

Je tiež rozdiel medzi koncentráciou a zameraním. Koncentrácia je schopnosť urobiť niečo za krátky čas. Zameranie je venovanie pozornosti jednej jedinej veci po dlhšiu dobu. „Úspešní ľudia nie sú dobrí vo všetkom, sú dobrí v jednej veci a zlí vo všetkom ostatnom. Ak sa sústredíš na veľa vecí naraz, nebudeš schopný zamerať sa na to, v čom si skutočne dobrý,“ dodal Richard.

zdroj: cnbc.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech