Facebook Messenger začal skenovať tvoje fotky: Máme dôvod na obavy?

Martin Bohunický / 10. novembra 2015 / Tech a inovácie

Facebook testuje novú funkciu, ktorá otvára otázky o bezpečnosti na internete.

 

Facebook dokáže rozoznať tváre na fotografií, to nie je žiadna novinka. No teraz túto funkciu implementoval do Messengeru, aby tak spustil veľmi zaujímavú myšlienku. Messenger odteraz skenuje všetky tvoje čerstvo zaznamenané fotky a identifikuje na nich tvojich priateľov. 

Ak Photo Magic rozpozná na fotke aspoň jedného priateľa, okamžite ti pošle notifikáciu s návrhom, aby si túto fotku poslal danej osobe. Nemusíš robiť nič navyše, stačí ti stlačiť jedno tlačítko.

 

 

V Androide sa táto mágia deje po cvaknutí, čo znamená, že svojim kamošom môžeš poslať fotku prakticky do sekúnd po tom, čo ju zaznamenáš. Používatelia iPhonu to majú trošku komplikovanejšie, keďže Messenger monitoruje fotky periodicky. (A čo periodicky znamená, to neprezradil)

Facebook toto všetko nerobí bez tvojho dovolenia, no pravdepodobne si ani neuvedomíš, že si to povolenie už dávno udelil. Stačí, ak má Messenger povolenie prístupu k tvojim fotkám. To znamená, že ak si hocikedy poslal nejakému kamošovi fotku cez Messenger, máš hotovo.

Ak sa ti to nezdá cool, ale odveci a divné, celá funkcia sa dá našťastie bez väčších problémov vypnúť.

 

 

Šéf vývoja Messengera, David Marcus, potvrdil funkcionalitu v poste – Facebook si ju najprv poriadne otestuje v Austrálií a potom ju uvoľní do USA.

„Dnes začíname testovať novú funkciu, aby bolo zdieľanie fotografií ešte jednoduchšie. Ľudia si mesačne cez Messenger pošlú 9,5 miliardy fotiek, no posielanie fotiek priateľom, alebo skupine priateľov, je stále pomerne komplikované. S Photo Magic Messsenger rozozná na fotkách tvojich priateľov a dovolí ti s nimi tieto obrázku zdieľať jedným dotykom,“ prezradil hovorca Facebooku.

Dúfajme, že sa táto služba na Slovensku (ne)objaví už čoskoro!

 

zdroj: businessinsider.com

Pridať komentár (0)