Facebook prekvapil konkurenciu. Plánuje zaviesť pravú nefalšovanú zoznamku pre osamelé srdcia

  • Mark Zuckerberg sa po utíchnutí škandálov s únikom dát konečne dostal k poriadnej práci
  • Na konferencii F8 oznámil mnohé novinky, jedna z nich však prekvapila a poteší všetky osamotené, prípadne zlomené srdcia
  • Mark plánuje využiť masu užívateľov a vytvoriť pravú nefalšovanú zoznamovaciu službu
facebook
f8.com
  • Mark Zuckerberg sa po utíchnutí škandálov s únikom dát konečne dostal k poriadnej práci
  • Na konferencii F8 oznámil mnohé novinky, jedna z nich však prekvapila a poteší všetky osamotené, prípadne zlomené srdcia
  • Mark plánuje využiť masu užívateľov a vytvoriť pravú nefalšovanú zoznamovaciu službu

Užívatelia Facebooku sa môžu tešiť na veľmi príjemnú novinku, ktorá bude premosťovať osamelé srdcia. Na každoročnej konferencii vývojárov známej pod názvom F8 Mark Zuckerberg oznámil, že vo Facebooku pilne pracujú na nadstavbe, ktorá by mala slúžiť ako zoznamovacia služba pre všetkých, čo majú o zoznámenie záujem. Týmto oznámením určite vystrašil konkurenčné platené zoznamovacie služby.

Ak patríš medzi starých mládencov či dievky a máš pocit, že sa v tvojom okolí nenachádza žiaden potencionálny partner, tak budeš mať možnosť túto nepríjemnú situáciu raz a navždy vyriešiť. Prípadne, ak si nespokojný vo vzťahu a máš chuť vymeniť partnera, tak zoznamka môže poslúžiť ako zadné vrátka. Fantázii sa jednoducho medze nekladú. Mark však touto zoznamkou smeruje v prvom rade na budovanie serióznych vzťahov.

Prekvapivý krok môže Facebooku pomôcť

Jeho cieľom nie je tvorba aplikácie na rýchle a horúce dobrodružstvo typu Tinder. Nadstavba Facebooku by mala fungovať úplne inak. Je však možné, že sa ju „mnohí lovci“ budú snažiť zneužiť aj na iné účely, než len vážne zoznámenie. Princíp fungovania bude nasledovný. Nadstavba by nemala byť prepojená s tvojim profilom. Predsa len nie každý z tvojich priateľov musí vedieť, že si zúfalo hľadáš partnera. Všetko sa bude diať pod rúškom tajomstva. K tomu ti dopomôže unikátny profil, ktorý si vytvoríš oddelene.

Okrem originálneho profilu tu bude ešte jedna zaujímavosť. Facebook bude hľadať ľudí, ktorí ti vyhovujú, avšak bude sa vyhýbať tvojim priateľom. To znamená, že ťa bude spájať s osobami pre teba neznámymi. Zoznamovanie tak bude ľahké a nemusíš sa báť, že náhodou natrafíš na svojho známeho. Po tomto oznámení poklesli akcie spoločnosti Match Group, ktorá prevádzkuje zoznamovacie služby Tinder alebo OkCupid o rekordných 22 %. Toto odhalenie poukazuje na jednu vec.

Vo Facebooku sa neboja nových výziev a súkromné informácie užívateľov chcú využívať aj na pozitívnejšie veci, než je cielenie reklamy alebo poskytovanie údajov tretím stranám. Facebook má oproti plateným prémiovým službám ešte jednu výhodu. Táto služba by mohla byť úplne zdarma. Je jasné, že ak by sa táto predpoveď splnila, tak platené zoznamovacie služby by čakal masívny odliv zákazníkov.

Facebook môže na oplátku získať nové informácie o svojich užívateľoch. CEO Match Group Mandy Ginsberg je týmto oznámením aj napriek hrozbe potešená a na vstup Facebooku na trh zoznamiek sa teší.

zdroj: bloomberg.com , developers.facebook.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech