Facebook zablokoval obsah Zem&Vek pre opakované šírenie hoaxov. Hrozí mu úplný koniec

  • Stránka s vyše 36 000 fanúšikmi môže na Facebooku dostať permanentný zákaz
  • Zem a Vek je magazín, ktorý opakovane uverejňuje neoverené správy
  • Šéfredaktor magazínu je usvedčený z extrémizmu
zem a vek
TASR/Adel Ghannam
  • Stránka s vyše 36 000 fanúšikmi môže na Facebooku dostať permanentný zákaz
  • Zem a Vek je magazín, ktorý opakovane uverejňuje neoverené správy
  • Šéfredaktor magazínu je usvedčený z extrémizmu

Magazín Zem a vek dostal od Facebooku tzv. shadowban. Po novom teda nebudú jeho príspevky viditeľné pre všetkých fanúšikov a sledovateľov. Stránka magazínu opakovane šírila neoverené správy a hoaxy. Facebook teda hrozí, že ju zablokuje úplne. Časopis si to ale vykladá po svojom a tvrdí, že je to len ďalším krokom v pláne „zavádzania totality“.

Zem a vek má na Facebooku dve stránky, výstrahu od Facebooku dostali obe. Hlavná stránka má na Facebooku viac ako 36-tisíc fanúšikov, druhá má necelých 6-tisíc fanúšikov.

zdroj: Facebook

Zem a vek je tlačený magazín, ktorý má aj svoju webovú verziu a facebookovú stránku, jednu hlavnú a jednu záložnú. Na obsah tohto periodika opakovane upozorňovali nielen novinári a „krotitelia hoaxov“, viackrát sa nimi zaoberala polícia. Zem a vek viackrát šíril nepravdivé správy o očkovaní, vojne na Ukrajine, ale aj o Trumpovi, Matovičovi alebo NATO.

Šéfredaktor Tibor Eliot Rostas je právoplatne odsúdený extrémista. Za článok s názvom „Klin Židov medzi Slovanmi“ dostal finančný trest. Súd uznal, že ide o trestný čin hanobenia rasy a národa, informoval vtedy Denník N

Zem a vek považuje ban od Facebooku za nezvratný dôkaz, že totalitná svetovláda sa snaží umlčať každého, kto nezastáva „správny názor“. Aj sám Rostas na súde cítil ako mučeník vo vykonštruovanom procese. 

 

Dnes som bol v Bille a rozmýšlal som, že by som urobil poriadny víkendový nákup, ale potom som prešiel okolo stojanu s…

Posted by Jakub Goda on Saturday, 9 June 2018

Na hoaxy v časopise opakovane upozorňuje bloger Jakub Goda, ktorý upozornil napríklad aj na predaj časopisu v Bille. Reťazec ho neskôr z ponuky vyradil.

Vydavateľ Rostas sa opäť sťažoval na cenzúru židojašterskej vlády.  Nebolo tomu inak ani pri najnovšom príspevku, prostredníctvom ktorého blok od Facebooku oznámil:

„Je úplne zrejmé, že všetko, čo je v rozpore so zavádzaním totality je postupne, dlhodobo a plánovane vytláčané a likvidované. Žiadny slobodný prístup k informáciám, žiadna diskusia, žiadna sloboda slova, žiadna pluralita názorov a teda ani žiadna skutočná demokracia: toto je reálny obraz našej doby,“ píše sa v statuse, v ktorom aj portál Startitup označil za stránku, ktorá „od začiatku podporuje a bude podporovať globalistickú agendu“.

Zdroj: DenníkN

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech