Facebook zverejnil nové pravidlá ochrany používateľov. Toto všetko zakazujú

  • Najpopulárnejšia sociálna sieť sveta začala konať, po mnohých škandáloch je tu čas na poriadnu zmenu
  • Na svete sú nové používateľské pravidlá, ktoré majú rekordných 27 strán
  • Tie určujú, aké príspevky sa môžu zverejňovať.
  • Ak tieto pravidlá porušíš, hrozí ti zablokovanie účtu
facebook
flickr
  • Najpopulárnejšia sociálna sieť sveta začala konať, po mnohých škandáloch je tu čas na poriadnu zmenu
  • Na svete sú nové používateľské pravidlá, ktoré majú rekordných 27 strán
  • Tie určujú, aké príspevky sa môžu zverejňovať.
  • Ak tieto pravidlá porušíš, hrozí ti zablokovanie účtu

Facebook sa po mnohých škandáloch, ktoré samotného šéfa Marka Zuckerberga dostali až pre Americký senát, rozhodol okamžite konať. Zuckerberg si totiž pri dvojdňovom vypočúvaní pred 44 členmi senátu priznal svoje chyby. Potvrdil, že spoločnosť Facebook jednoducho zlyhala na celej čiare, keď nebola schopná ochrániť svojich užívateľov pred únikom citlivých informácií. Okrem toho sa cíti zodpovedný aj za šírenie falošných, sexuálnych a násilných príspevkov, ktoré sociálnu sieť trápia od roku 2016, kedy sa začali vo veľkom objavovať.

Mark sa tak po návrate z nepríjemného výsluchu, kde musel čeliť niekedy až komickým otázkam členov kongresu rozhodol, že v podobnej situácii sa už nikdy nechce ocitnúť a rozhodol sa okamžite pracovať na náprave. Tá predstavuje odstránenie všetkých nedostatkov, ktoré sociálnu sieť ťažili posledných pár rokov. Prvým cieľom je prešetrenie kauzy, kedy Rusi zasahovali do amerických volieb. Zuckerberg bude pravdepodobne v tejto veci taktiež vypovedať.

Sérioví vrahovia majú vstup zakázaný

Druhým problémom bola prílišná voľnosť, ktorú Facebook pužívateľom ponúkal. Ako sa ukázalo, nebol to dobrý nápad, pretože mnohí ho využívali na propagáciu, extrémizmu, násilia a sexu. Facebook sa preto zameral na obmedzenia v tejto oblasti. Pravidlá jednoducho musia byť. Ani sme sa nenazdali a už máme k dispozícii 27 stranový dokument, ktorý určil hranice toho, čo je dovolené. Je to vôbec prvýkrát, čo spoločnosť podobný dokument zverejnila.

pravidlá

Doteraz ho mali k dispozícii iba pracovníci, ktorí mali na starosti reguláciu príspevkov. Dnes ich má k dispozícii aj verejnosť, a tak sa nikto nebude môcť vyhovárať, že o nich nevedel. Ak pravidlá porušíš, môžeš byť dokonca zablokovaný. Zakázané sú vyhrážky, sexuálne násilie, propagácia terorizmu a príspevky, ktoré zobrazujú zabíjanie ohrozených druhov zvierat. V dokumente sa dokonca píše aj o možnom trestnom stíhaní.

Ak by bol príspevok odstránený, dostaneš upozornenie aj s možnosťou dodatočnej kontroly. Ak dodatočná kontrola potvrdí, že príspevok bol zmazaný omylom, bude obnovený. Následne dostaneš upozornenie.

Niektoré z pravidiel sú naozaj na zamyslenie. Facebook zakazuje zobrazovanie erotického obsahu, ale povoľuje nahotu v podobe maľby alebo odhaleného ženského prsníka pri kojení. Na Facebook majú zákaz vstupu sérioví vrahovia. Takže, ak nejaká osoba vykonala dve a viac vrážd, bude z Facebooku vymazaná.

Ak však osoba zabila „iba“ jedenkrát, nič sa nestane. Ako vidíš, 7600 moderátorov má naozaj ťažkú prácu. Práve preto dochádza k mnohým pochybeniam. Dokument v plnom znení si môžeš pozrieť TU

zdroj: dailymail.co.uk , reuters.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech