Fanatickí ochranári pritlačili na tvorcov seriálu Westworld. Trvajú na využívaní CGI zvierat

  • Ochranárska organizácia PETA na seba opäť upozorňuje, tentokrát kritizuje tvorcov seriálu Westworld
  • Tí mali podľa zistení pozorných pozorovateľov z PETA využiť v jednej z epizód týraného slona
  • Ochranári tvorcom odporučili využívanie zvierat vytvorených za pomoci počítačovej animácie
westworld
westworld
  • Ochranárska organizácia PETA na seba opäť upozorňuje, tentokrát kritizuje tvorcov seriálu Westworld
  • Tí mali podľa zistení pozorných pozorovateľov z PETA využiť v jednej z epizód týraného slona
  • Ochranári tvorcom odporučili využívanie zvierat vytvorených za pomoci počítačovej animácie

Westworld je veľmi úspešným seriálom produkovaným televíznou stanicou HBO. Vďaka svojej obrovskej úspešnosti sa natáčajú nové a nové časti. Jedná sa o seriál, ktorý prepája divoký západ s futuristickým zábavným parkom plnom robotických tvorov. V seriáli sa vo veľkom objavujú práve živé zvieratá.

Ak to scenár vyžaduje, dokonca upravené pomocou počítačových efektov do robotickej podoby. Táto metóda je omnoho jednoduchšia na výrobu a logicky aj menej nákladná než kompletné vytváranie modelov zvierat pomocou počítačovej animácie

Šialenci alebo géniovia?

Nič netušiacich tvorcov seriálu ani len vo sne nenapadlo, že práve živé zvieratá môžu spustiť poriadnu vlnu kritiky. Na tie sú totiž zaťažení ochranári z neziskovej organizácie PETA, ktorí pravdepodone tento seriál s napätím sledovali. PETA je známa dosť šialenými postupmi pri ochrane zvierat. Známy je prípad, keď bojovali proti hre Pokemon Black and White 2, v ktorej sú týrané virtuálne postavičky pokémonov.

Tie boli väznené v malých loptičkách s názvom PokeBall, a práve toto bolo predmetom kritiky. Virtuálne bytosti vraj v malom priestore strašne trpeli. Najnovšie kritizujú hru Far Cry 5, v ktorej sa im nepáči realistické zobrazenie lovu rýb. Tie podľa organizácie trpia nedostatkom vzduchu a nakoniec skončia rozrezané zaživa. Strieľanie zvierat v hre im však neprekáža.

Tvorcovia seriálu Westworld sa stali predmetom kritiky kvôli podozreniu, že v jednej časti seriálu sa objavil slon, ktorý je podľa organizácie PETA týraným zvieraťom. Slon sa totiž niekoľko rokov dozadu objavil vo videu zobrazujúcom prísnu drezúru, ktorá hraničila s týraním. Producent seriálu, televízna stanica HBO sa samozrejme obvineniam bráni.

Podľa vyjadrenia HBO na nakrúcanie so živými zvieratami vždy dohliada zástupca organizácie American Humane, v ktorej záujme je zaručenie bezpečnosti a pohodlia zvierat. Zástupca organizácie potvrdil, že so zvieratami sa pri natáčaní zaobchádza ako vo vatičke a všetko je v najlepšom poriadku. PETA však trvá na svojom a tvorcom odporúča využívanie CGI zvierat.

Je však pravdepodobné, že jej odporúčania sa nestretnú s pochopením. HBO je obľúbenou obeťou ochranárskej organizácie. Tá už televíziu kritizovala kvôli levovi v seriáli The Leftovers alebo tigrovi v komediálnom seriáli Vice Principals. Je dosť možné, že kritika veľkých projektov je plánovaná, pretože prináša potrebnú publicitu.

zdroj: hollywoodreporter.com , cnet.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech