Fantastické, máme zlato! Ján Volko vybojoval pre Slovensko zlatú medailu a vytvoril nový národný rekord

• Majstrovstvá Európy v atletike do 23 rokov sa konajú v Poľsku v meste Bydgoszcz od 13. do 16. júla. Podujatie je organizované Európskou atletickou asociáciou od roku 1997. Toto podujatie sa historicky navždy zapíše do dejín Slovenska, keď náš reprezentant Ján Volko získal ten najcennejší kov. Toto meno sa bude v najbližších dňoch v našich médiach často spomínať.
volko
facebook.com/Jan Volko Fanpage

Takéto podujatia pre pomerne mladých a začínajúcich športovcov je možnosť a príležitosť ukázať svetu svoj talent a potenciál. To sa do bodky podarilo aj nášmu reprezentantovi Jánovi Volkovi, keď sa mu v piatok (14.7.) podarilo vybojovať na trati dlhej 100 m striebornú medailu. Rýchlejší od nášho šprintéra bol už len britský pretekár. To však ešte netušil, čo ho na šampionáte čaká.

V behu na 200 m sa mu podarilo postúpiť do finále z druhého miesta, čím bol žhavým kandidátom na medailové umiestnenie. Už v semifinále vytvoril nový národný rekord s časom 20,54, no tam sa to však nekončilo. Včera vo večerných hodinách vo finálovom behu štartoval v 6. dráhe a na štadióne Zdzislawa Krzyszkowiaka nedal konkurencii žiadnu šancu. Dobehol na prvom mieste s časom 20,33 sekúnd, čo je zároveň aj rekord šampionátu a nový národný rekord. Presvedč sa sám

Nemal to však vôbec jednoduché, keďže od štvrtka musel zvládnuť už šiesty štart, a tak svoju úlohu mohli zohrať aj únava a vyčerpanie. Opak bol pravdou. Fantastický reakčný čas 0,158 sekundy a opätovné zlepšenie národného rekordu sú toho dôkazom.

zdroj foto: Facebook.com/PavolUhrin

Po úžasnom výkone sa Ján Volko novinárom zdôveril:

„Tak to som naozaj nečakal, že to bude až také rýchle. Nebolo to jednoduché, už šiesty štart na šampionáte ma dosť unavil, všetko som však dohnal bojovnosťou a snahou bežať čo najrýchlejšie. (tvnoviny.sk)

Na záver rozhovoru dodal:

„Toto finále považujem za životné, boli to najvydarenejšie preteky celej mojej kariéry.“