Fantastický životný príbeh hviezdneho hráča amerického futbalu Toma Bradyho

  • Tom Brady je najúspešnejším rozohrávačom, aký kedy kráčal po našej Zemi
  • Jeho hviezdnemu statusu tak logicky zodpovedajú aj hviezdne honoráre
  • Okrem množstva peňazí sa mu darí aj v súkromnom živote. Po svojom boku má najúspešnejšiu supermodelku sveta
lrlsrlr
Flickr
  • Tom Brady je najúspešnejším rozohrávačom, aký kedy kráčal po našej Zemi
  • Jeho hviezdnemu statusu tak logicky zodpovedajú aj hviezdne honoráre
  • Okrem množstva peňazí sa mu darí aj v súkromnom živote. Po svojom boku má najúspešnejšiu supermodelku sveta

3. augusta 1977 sa v dome Galynn a Thomasa Bradyovcov rozoznel detský plač. V ten deň prišiel na svet vymodlený chlapec, ktorému dali meno Tom. Manželia mali totiž tri dievčatá – Nancy, Julie a Maureen. Lásku k športu pestovali rodičia u všetkých detí už od útleho veku. Nebolo tak prekvapením, že všetky tri sestry sa zamilovali do atletiky. Naoko krehký Tom si však obľúbil šport pre drsných mužov – americký futbal. Lásku k tomuto športu objavil vďaka tomu, že ho rodičia brávali na zápasy San Francisca 49ers.

Tom si spomína, že na prvom zápase futbal spočiatku vôbec nevnímal. Cez druhý polčas však už s nadšením sledoval, ako sa mocní chlapi vrhajú jeden na druhého. Tento zápas vzbudil jeho celoživotné nadšenie pre tento šport. Pomohla k tomu aj víťazná prihrávka legendárneho hráča Joeyho Montanu. Ten sa stal po tomto zákroku pre malého Toma obrovským vzorom. Bolo rozhodnuté.

Talent nie je rozhodujúci

Začiatky boli ako vždy ťažké a vôbec to nevyzeralo, že by sa mladík mohol stať podobnou hviezdou ako jeho veľký vzor. Medzi svojimi vrstovníkmi nevyčnieval, ale patril k šedému priemeru. Hovorí sa však, že talent nie je najdôležitejší. Dôležité sú aj vôľa a elán, ktoré dokážu hotové zázraky. Tom sa učil praxou. Silu si vždy meral s tými najlepšími, ktorí ho väčšinou nechali ďaleko za sebou. On však každú svoju prehru analyzoval, až kým nezistil, kde je chyba. Tú sa následne snažil redukovať, až nakoniec svojich sokov porazil.

Vďaka obrovskej túžbe stať sa hráčom amerického futbalu sa mu v živote začali objavovať situácie, vďaka ktorým pomalými krôčikmi napredoval k svojmu cieľu. Všetko sa to odštartovalo po tom, čo v roku 1992 prekročil brány strednej školy. Na škole fungoval futbalový tím, ktorý prvý rok veľa vody nenamútil. Druhý rok bolo všetko inak a tímu sa začalo celkom dariť aj vďaka tomu, že nastúpil na pozíciu juniorského rozohrávača. Po strednej pokračoval v štvorročnom štúdiu na univerzite v Michigane. Tu hrával za tím Wolverines, z toho posledné dva roky, ako inak, na pozícii rozohrávača. Tím nakoniec uspel na viacerých súťažiach.

Manželstvo so supermodelkou

Vďaka svojim výsledkom sa v roku 2000 dostal do NFL, kde začal hrať za New England Patriots a jeho hviezda vyletela do závratných výšok. Dnes patrí k najlepšie plateným hráčom amerického futbalu, a to aj napriek tomu, že minulú sezónu bol jeho plat v prepočte 809 000 eur, čo je priemer. Okrem „priemerného platu“ však dostal ešte podpisový bonus vo výške takmer 23 miliónov eur. Za predĺženie kontraktu s tímom Patriots získa o dva roky ďalších približne 33 miliónov eur.

O známe tváre sa bijú veľké spoločnosti. Tom spolupracuje napríklad so spoločnosťami Under Armour, Intel a Shields. Dokonca automobilka Aston Martin vyrobila limitovanú edíciu modelu Vanquish S Volante nesúcu jeho meno. Z týchto kontraktov mu na účet každoročne pribudne 6,5 milióna eur. Biedu teda netrie a v NFL je tretím najbohatším hráčom v histórii. Za svoju kariéru zatiaľ celkovo zarobil 160 miliónov eur.

Po jeho boku nestojí nikto iný ako najúspešnejšia supermodelka na svete Gisele Bündchen. Manželmi sú od roku 2009 a zoznámili sa pri schôdzke naslepo v roku 2006. Spolu majú dve vydarené deti – syna Benjamina a dcéru Vivian. Gisele je už 10 rokov po sebe najlepšie platenou supermodelkou na svete a je na najlepšej ceste stať sa dolárovou miliardárkou. Párik si donedávna nažíval v spoločnom hniezdočku v Los Angeles za 16 miliónov eur. Pri dome mali vlastný kurník, v ktorom chovali sliepky.

Skromná hviezda

Veľký dom im však bol asi na príťaž, a tak ho v roku 2014 predali známemu rapovému hudobníkovi, ktorý sa skrýva za umelecké meno Dr. Dre. Po opustení LA zakotvili na nejaký čas v apartmáne v rušnom New Yorku. Ani tu však nevydržali dlho a presunuli sa bližšie k vode. V miestnej časti Manhattanu si pri pobreží zaobstarali apartmán za 16 miliónov eur. Okrem obľuby drahých apartmánov Brady vôbec nerozhadzuje. Je známe, že vlastní automobil Aston Martin, a až na toto luxusné vozidlo si na zbierku superšportiakov vôbec nepotrpí.

Rád navštevuje spoločenské akcie spolu so svojou ženou a deťmi, ale bez pozlátka okolo. Dá sa povedať, že peniaze túto dvojicu vôbec nezmenili. Skromná dvojka v súkromí najviac míňa na stravu. Vo svojom domove majú vlastného šéfkuchára, ktorý im denne pripravuje tie najlepšie a najzdravšie jedlá. Alkohol je pre nich tabu. Rodičia chcú len to najlepšie aj pre svojich potomkov, a tak strava ich detí pozostáva z väčšej časti zo zeleninových pokrmov a štiav.

Svoje poznatky o zdravom životnom štýle mladý športovec odovzdáva aj prostredníctvom knihy The TB12 Method, ktorá by ťa mala naučiť, ako si udržíš vrcholový výkon po celý svoj život. Tom okrem iného využíva služby Alexa Guerrera, ktorý sa stará o to, aby bolo jeho telo v top forme po fyzickej aj psychickej stránke. Tom Brady je výnimočný nielen ako futbalista, ale aj ako otec a človek, ktorý aj napriek obrovským peniazom stojí nohami pevne na zemi.

zdroj: businessinsider.com , www.nfl.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech